WOŁAM z CAŁYCH SIŁ: „POBUDKA!”

Ojciec Święty Franciszek zaprosił nas do głębokiej refleksji. Rozpoczęte przed kilkoma tygodniami XVI Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów, po raz pierwszy w historii Kościoła, ma zmienioną formule. Dotąd synod byl wydarzeniem gromadzącym głównie biskupów. Tym razem Papież zdecydował, by miał on wymiar szerszy, umożliwiający uczestnictwo w nim kazdemu ochrzczonemu. Jego zasadniczym celem jest więc większe uczestnictwo wszystkich wiernych w kształtowaniu życia i misji Kościoła.

Bardzo cieszę się, że nie oglądacie się na innych, ale sami chcecie sprawiać, by Kościół był Waszym przyjaznym domem. W tym właśnie duchu serdecznie Was zapraszam do wzięcia udziału w organizowanym przez Waszych rówieśników i wychowawców II FORUM MŁODYCH DIECEZJI BYDGOSKIEJ „POBUDKA!”, które odbędzie się w dniach 19-21 listopada br. w Zespole Szkół Katolickich Pomnik Jana Pawła II w Bydgoszczy oraz w Wyższym Seminarium Duchownym naszej diecezji. Razem z organizatorami wołam z całych sił: POBUDKA! Niech to wołanie dotrze do najdalszych zakątków naszej diecezji, by po czasie pandemicznej izolacji i związanego z nią duchowego UŚPIENIA, na nowo ROZBUDZIĆ w sobie Bożego ducha, który wskaże drogi ku Kościołowi jeszcze bardziej przyjaznemu Wam i waszym bliskim.

Bardzo się cieszę na spotkanie z Wami w tych dniach! Niech tego kulminacyjnym momentem będzie wspólnie przeżyta Eucharystia podczas Światowego Dnia Młodzieży w wymiarze diecezjalnym w bydgoskiej katedrze w niedzielę 21 listopada o godz. 12:30.

Drogi młody Przyjacielu!Zabierz ze sobą swoich Przyjaciół, Rodziców i Kapłanów, abyśmy mogli przekonać się, jak piękne jest wspólne budowanie Kościoła. Do zobaczenia na Forum!

bp Krzysztof Włodarczyk