Ogłoszenia i Intencje

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Zwykła, 16 stycznia 2022

 1. Trwają spotkania kolędowe w naszym kościele. W tym tygodniu, od poniedziałku do piątku, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, która sprawowana będzie za mieszkańców wyznaczonych ulic. Po Mszy św. krótkie nabożeństwo kolędowe. Plan kolędy znajduje się w gablotach, można go wziąć ze stolika z prasą katolicką, lub pobrać ze strony internetowej naszej parafii.
 2. Od wtorku 18 stycznia do wtorku 25 stycznia, przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Będzie on przebiegał pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”.
 3. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, są też nasze duchackie kalendarze na 2022 rok.
 4. Można jeszcze nabyć pamiątkową cegiełkę. Każda zakupiona cegiełka jest pomocą w sfinansowaniu wykonanych prac budowlanych przy naszym kościele.
 5. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Jadwigę Dobek, l. 85 z ul. Komuny Paryskiej, śp. Jacka Klejbor, l. 40 z ul. Wiosny Ludów, śp. Michała Chojnowskiego, l. 75 z ul. Wiosny Ludów, śp. Longinę Nalazek, l. 90 z ul. Magnuszewskiej, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

______________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Święto Chrztu Pańskiego, 9 stycznia 2022

 

 1. Dzisiejsza niedziela kończy Okres Narodzenia Pańskiego.

 

 1. Rozpoczęliśmy spotkania kolędowe w naszym kościele. W tym tygodniu, od poniedziałku do piątku, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, która sprawowana będzie za mieszkańców wyznaczonych ulic. Po Mszy św. krótkie nabożeństwo podczas którego błogosławieństwo wody, którą prosimy przynieść ze sobą w buteleczkach lub pojemnikach. Plan kolędy znajduje się w gablotach, można go wziąć ze stolika z prasą katolicką, lub pobrać ze strony internetowej naszej parafii.

 

 1. W czwartek, 13 stycznia, drugie spotkanie formacyjne dla Rodziców, których dzieci przystąpią w tym roku do I Komunii św. Tematem będą współczesne zagrożenia, którymi dotykane są młode pokolenia. Powiemy sobie o tym, jak wspierać nasze dzieci, żeby stawały się szczęśliwymi nastolatkami. Rozpoczniemy po Mszy św., ok. godz. 19.00, w domu zakonnym (na plebanii).

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, są też nasze duchackie kalendarze na 2022 rok. Nowa cena Przewodnika Katolickiego wynosi 7 zł.

 

 1. Można jeszcze nabyć pamiątkową cegiełkę. Każda zakupiona cegiełka jest pomocą w sfinansowaniu wykonanych prac budowlanych przy naszym kościele.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Klaudię Stachniczek, l. 91 z ul. Zelwerowicza, śp. Waldemara Gackowskiego, l. 72 z ul. Boya Żeleńskiego, śp. Jadwigę Dobek, l. 85 z ul. Komuny Paryskiej, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

______________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEII
2 Niedziela po Bożym narodzeniu, 2 stycznia 2022

 1. Jutro, w poniedziałek, po wieczornej Mszy św. adoracja Jezusa Eucharystycznego w intencji świętości kapłanów prowadzona przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.

 

 1. We wtorek, 4 stycznia, rozpoczynamy spotkania kolędowe w naszym kościele. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, która sprawowana będzie za mieszkańców wyznaczonych ulic. Po Mszy św. krótkie nabożeństwo podczas którego błogosławieństwo wody, którą prosimy przynieść ze sobą w buteleczkach lub pojemnikach. Plan kolędy znajduje się w gablotach, można go wziąć ze stolika z prasą katolicką, lub pobrać ze strony internetowej naszej parafii.

 

 1. W czwartek, 6 stycznia, obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego. Tego dnia serdecznie zapraszamy na tradycyjne „Kolędowanie u Duchaczy”, czyli wspólne, rodzinne śpiewanie kolęd w kościele rektorskim na Al. JPII. kolędowanie rozpocznie się o godz. 16.00.

 

 1. 6 stycznia odbędzie się też w naszym mieście IX Bydgoski Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się on na Starym Rynku o godz. 12.00, a zakończy Mszą św. o godz. 13.00 w Bazylice św. Wincentego a Paulo.

 

 1. W przyszłą sobotę, 8 stycznia, po Mszy św. o godz. 9.00 wymiana tajemnic Żywego Różańca.

 

 1. Cała składka z Pasterki o godz. 24.00 przeznaczona została na Fundusz Ochrony Życia. Zebraliśmy dokładnie 767,00 PLN. Taca z 6 stycznia będzie przeznaczona w całości na Krajowy Fundusz Misyjny.

 

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek obchodzimy uroczystość stąd z posługą sakramentalną do chorych udamy się jedynie w piątek. W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, są też nasze duchackie kalendarzena 2022 rok. Nowa cena Przewodnika Katolickiego wynosi 7 zł.

 

 1. Można jeszcze nabyć pamiątkową cegiełkę. Każda zakupiona cegiełka jest pomocą w sfinansowaniu wykonanych prac budowlanych przy naszym kościele.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Jana Majcher z ul. Podleśnej, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

______________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
26 grudnia 2021 – Święto Świętej Rodziny

 

 1. Przede wszystkim pragniemy złożyć wszystkim życzenia cudownych, pięknych, rodzinnych i prawdziwie Bożych Świąt Narodzenia Pańskiego. Niech będą prawdziwym wytchnieniem od wszelkich trudów, umocnieniem i ożywieniem więzi rodzinnych, niech będą czasem pojednania i pokoju, głębokiego doświadczenia Bożej Miłości i czułości.

 

 1. Pragniemy też podziękować za pięknie przeżyty czas duchowego przygotowania do Świąt. Za naprawdę liczne uczestnictwo w roratach, katechezach, spotkaniach tak dorosłych i jak dzieci. Dziękujemy też wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania do Świąt naszego kościoła. Wszystkim bez wyjątku ogromne z serca płynące Bóg zapłać!

 

 1. Parafialna Caritas dziękuje wszystkim Ofiarodawcom, którzy złożyli do kosza artykuły spożywcze. Ze złożonych darów przygotowaliśmy 50 paczek, które trafiły do ubogich rodzin, osób samotnych i bezdomnych. W imieniu obdarowanych serdeczne Bóg zapłać!

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Dziękujemy za wszelkie dobro.

 

 1. Można jeszcze nabyć pamiątkową cegiełkę. Każda zakupiona cegiełka jest pomocą w sfinansowaniu wykonanych prac budowlanych przy naszym kościele.

 

 1. W tym tygodniu nie będziemy dyżurować w biurze parafialnym. W razie potrzeby będziemy do dyspozycji po każdej Mszy św. lub prosimy o kontakt telefoniczny. Nie odbędzie się też dyżur PZ Caritas.

 

 1. W piątek 31 grudnia, w ostatni dzień roku o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, następnie nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne o godz. 17.30. Od godz. 17.00 będzie też okazja aby przystąpić do sakramentu pojednania. Na ten dzień nasz Ks. Bp Krzysztof udzielił dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

 1. W sobotę, 1 stycznia, w pierwszy dzień nowego roku przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte w naszym kościele sprawowane będą zgodnie z porządkiem niedzielnym.

 

 1. Zapraszamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Jest też nasz duchacki kalendarzna 2022 rok.

 

 1. Przypominamy o obowiązujących nadal przepisach sanitarnych.

 

 1. Zgodnie z zarządzeniem ks. Biskupa styczniowa kolęda, będzie miała formę spotkań kolędowych w kościele dokładnie tak, jak w ubiegłym roku. Plan spotkań kolędowychzostał wyłożony na stoliku z prasą katolicką. Jest on też dostępny na stronie internetowej naszej parafii. Spotkania rozpoczniemy we wtorek 4 stycznia.

 

 1. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy w czwartek, 6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego do kościoła rektorskiego na tradycyjne „Kolędowanie u Duchaczy”. Rozpocznie się ono o godz. 16.00.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

______________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19 grudnia 2021 – IV Niedziela Adwentu

 

 1. Roraty w naszym kościele do piątku włącznie o 6.00 rano. Roraty dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 18.00.

 

 1. Jutro, w poniedziałek, zapraszamy wszystkie dzieci już na godz. 16.30, aby wraz z o. Adamem, w naszym domu na plebanii, nauczyć się robić gwiazdę betlejemską.

 

 1. Strojenie choinek w środę zaraz po wieczornej Mszy św. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.

 

 1. W tym tygodniu okazja do Spowiedzi św. jak zawsze przed każdą Mszą św. oraz w środę i w czwartek od godz. 17.00.

 

 1. W piątek, w Wigilię Bożego Narodzenia, nie będzie Mszy o godz. 18.00, natomiast w wigilijny wieczór sprawować będziemy trzy Msze św.: o godz. 20.00 (szczególnie zapraszamy Dzieci i ich Rodziców), następnie o 22.00 i tradycyjnie o 24.00.

 

 1. W sobotę 25.12 w dzień Uroczystości Narodzenia Pańskiego i w niedzielę 26.12 (Święto Świętej Rodziny) Msze św. zgodnie z porządkiem niedzielnym: 7, 9, 11, 13 i 18.

 

 1. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć wigilijne świece Caritasu w cenie 8 zł (zostały tylko małe świece) oraz poświęcone opłatki na wigilijny stół. Są też nasze duchackie kalendarze na przyszły rok oraz kosz na trwałe artykuły spożywcze, które będą przeznaczone na paczki świąteczne dla ubogich rodzin, osób samotnych oraz bezdomnych naszej parafii. Paczki te będą wydawane we wtorek 21 grudnia w godz. od 17.00 do 18.00.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Dziękujemy za wszelkie dobro.

 

 1. Można jeszcze nabyć pamiątkową cegiełkę. Każda zakupiona cegiełka jest pomocą w sfinansowaniu wykonanych prac budowlanych przy naszym kościele.

 

 1. Zapraszamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 1. Przypominamy o obowiązujących nadal przepisach sanitarnych.

 

 1. W tym roku jedno drzewko będzie przystrojone wyłącznie ozdobami przygotowanymi przez dzieci. Ozdoby można składać do kosza w prezbiterium.

 

 1. Zgodnie z zarządzeniem ks. Biskupa styczniowa kolęda, będzie miała formę spotkań kolędowych w kościele dokładnie tak, jak w ubiegłym roku. Plan spotkań kolędowychzostał wyłożony na stoliku z prasą katolicką. Będzie on też niedługo dostępny na stronie internetowej naszej parafii.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Krystynę Legeżyńską, l. 78 z ul. Wiosny Ludów,zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

______________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
12 grudnia 2021 – III Niedziela Adwentu (RADOŚCI)

 

 1. Dzisiaj przez cały dzień w naszym domu na Al. JPII odbywa się Kiermasz Ozdób Świątecznych. Serdecznie zapraszamy!

 

 1. W tym tygodniu w poniedziałek przypada rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w czwartek 16 grudnia, 40. rocznica tzw. pacyfikacji katowickiej kopalni Wujek. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie w obronie wolności naszej Ojczyzny.

 

 1. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano. Roraty dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00.

 

 1. Jutro, w poniedziałek, zaraz po wieczornej Mszy św. spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.

 

 1. We wtorek po wieczornej Mszy św. próba chóru parafialnego.

 

 1. W czwartek, 16 grudnia, zapraszamy na ostatnie spotkanie z cyklu „Krew i łzy”. czyli o przygodzie głębokiego uzdrowienia serca. Spotkania prowadzi o. Maciej. Cały cykl zostanie zaproponowany przez o. Macieja w formie rekolekcji od poniedziałku do środy (13-15.12) w kościele rektorskim na Al. JPII. Godz. 19.00 Msza św., a po niej spotkanie.

 

 1. W piątek, 17 grudnia, po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas VIII przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 

 1. Spotkanie ministrantów, lektorów i wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w służbę liturgiczną ołtarza w każdą sobotę o godz. 10.00 w salce przy zakrystii.

 

 1. Również w sobotę sprzątanie kościoła o godz. 10.00.

 

 1. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć wigilijne świece Caritasu oraz poświęcone opłatki na wigilijny stół. Są też nasze duchackie kalendarze na przyszły rok oraz kosz na trwałe artykuły spożywcze, które będą przeznaczone na paczki świąteczne dla ubogich rodzin, osób samotnych oraz bezdomnych naszej parafii. Paczki te będą wydawane we wtorek 21 grudnia w godz. od 17.00 do 18.00.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Dziękujemy za wszelkie dobro.

 

 1. Można jeszcze nabyć pamiątkową cegiełkę. Każda zakupiona cegiełka jest pomocą w sfinansowaniu wykonanych prac budowlanych przy naszym kościele.

 

 1. W ubiegłym tygodniu na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 2.365,00 PLN.

 

 1. Zapraszamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 1. Przypominamy o obowiązujących nadal przepisach sanitarnych zwłaszcza o obowiązku noszenia maseczek.

 

 1. Dziś ostatni dzień, aby złożyć Ankiety synodalne.

 

 1. W wigilijny wieczór, 24.12, sprawować będziemy trzy Msze św.: o godz. 20.00 (szczególnie zapraszamy Dzieci i ich Rodziców), następnie o 22.00 i tradycyjnie o 24.00.

 

 1. W tym roku jedna choinka zostanie przystrojona przez dzieci, dlatego już jutro zostanie wystawiony specjalny kosz, do którego dzieci będą mogły składać wykonane przez siebie ozdoby choinkowe. Ważne, aby były to ozdoby wykonane własnoręcznie.

 

 1. Zgodnie z zarządzeniem ks. Biskupa styczniowe kolędy, czyli duszpasterskie nawiedzenie rodzin, będzie miało formę spotkań kolędowych w kościele dokładnie tak, jak w ubiegłym roku.

 

 1. Informujemy, iż istnieje możliwość wsparcia Hospicjum Perinatalnego w Bydgoszczy w ramach tzw. Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Detale akcji są dostępne na stronie http://www.bydgoszcz.pl/bbo – pod numerem 160.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Krystynę Kasak, l. 78, z ul. Łuckiej, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

______________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 grudnia 2021 – II Niedziela Adwentu

 1. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano. Roraty dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00.

 

 1. Jutro, w poniedziałek, zaraz po wieczornej Mszy św. adoracja Jezusa Eucharystycznegow intencji świętości kapłanów prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym. Równocześnie odbędzie się drugie spotkanie naszej nowej Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

 

 1. W środę 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, zapraszamy do kościoła na godz. 12.00 na wspólne przeżycie Godziny Łaski.

 

 1. W czwartek, 9 grudnia, zapraszamy na trzecie z czterech spotkań z cyklu „Krew i łzy”czyli o przygodzie głębokiego uzdrowienia serca. Spotkania prowadzi o. Maciej.

 

 1. W piątek, 10 grudnia, po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas I przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 

 1. Spotkanie ministrantów, lektorów i wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w służbę liturgiczną ołtarza w każdą sobotę o godz. 10.00 w salce przy zakrystii.

 

 1. Również w sobotę sprzątanie kościoła o godz. 10.00.

 

 1. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć wigilijne świece Caritasu oraz pobłogosławione opłatki na wigilijny stół. Jest też kosz na trwałe artykuły spożywcze, które będą przeznaczone na paczki świąteczne dla ubogich rodzin, osób samotnych oraz bezdomnych naszej parafii. Paczki te będą wydawane we wtorek 21 grudnia w godz. od 17.00 do 18.00.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Dziękujemy za wszelkie dobro.

 

 1. Zostało jeszcze kilkanaście cegiełek. Każda zakupiona cegiełka jest pomocą w sfinansowaniu wykonanych prac budowlanych przy naszym kościele.

 

 1. Dzisiaj, jak każdego roku w II Niedzielę Adwentu, zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 

 1. Zapraszamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 1. Przypominamy o obowiązujących nadal przepisach sanitarnych zwłaszcza o obowiązku noszenia maseczek i o konieczności zachowania dystansu przynajmniej 1,5 m.

 

 1. Ankiety synodalne można składać do skarbony przy prezbiterium do niedzieli 12 grudnia włącznie.

 

 1. Zgodnie z zarządzeniem ks. Biskupa tegoroczna kolęda, czyli duszpasterskie nawiedzenie rodzin, będzie miała formę spotkań kolędowych w kościele dokładnie tak, jak w ubiegłym roku.

 

 1. Informujemy, iż istnieje możliwość wsparcia Hospicjum Perinatalnego w Bydgoszczy w ramach tzw. Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Detale akcji są dostępne na stronie http://www.bydgoszcz.pl/bbo – pod numerem 160.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

______________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
28 listopad 2021 – I Niedziela Adwentu

 1. Okres Adwentu rozpoczyna jednocześnie nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Eucharystia daje życie – Posłani w pokoju Chrystusa”.

 

 1. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano. Roraty dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00.

 

 1. Jutro, w poniedziałek, zaraz po wieczornej Mszy św. spotkanie modlitewne wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, na którym dzielić się będziemy refleksją na temat ankiety synodalnej.

 

 1. We wtorek, 30.11, w święto św. Andrzeja Apostoła, po wieczornej Mszy św. próba naszego parafialnego chóru.

 

 1. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć wigilijne świece Caritasu (duża w cenie 15 zł, a mała w cenie 8 zł) oraz poświęcone opłatki na wigilijny stół. Jest też kosz na trwałe artykuły spożywcze, które będą przeznaczone na paczki świąteczne dla ubogich rodzin, osób samotnych oraz bezdomnych naszej parafii. Paczki te będą wydawane we wtorek 21 grudnia w godz. od 17.00 do 18.00.

 

 1. W czwartek, 2 grudnia, zapraszamy na drugie z czterech spotkań z cyklu „Krew i łzy”czyli o przygodzie głębokiego uzdrowienia serca. Spotkania prowadzi o. Maciej.

 

 1. W piątek, 3 grudnia, po wieczornej Mszy św. spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży.

 

 1. Spotkanie ministrantów, lektorów i wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w służbę liturgiczną ołtarza w każdą sobotę o godz. 10.00 w salce przy zakrystii.

 

 1. Również w sobotę sprzątanie kościoła o godz. 11.00.

 

 1. W tym tygodniu w czwartek i piątek udamy się do chorych z posługą sakramentalną. W sobotę o 9.00 Msza św. wynagradzająca Niep. Sercu Maryi a po niej nabożeństwo różańcowe.

 

 1. 5 Bydgoska Drużyna Harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej zaprasza chłopców, którzy ukończyli 10 rok życia, na pierwszą zbiórkę harcerską. Ulotki z dokładniejszymi informacjami znajdują się na stole z prasą katolicką.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Dziękujemy za wszelkie dobro.

 

 1. Zostało jeszcze kilkanaście cegiełek. Każda zakupiona cegiełka jest pomocą w sfinansowaniu wykonanych prac budowlanych przy naszym kościele.

 

 1. Dziękujemy Żywemu Różańcowi i wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym za ofiarowanie nowej monstrancji i kustodii dla Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W ubiegłą niedzielę na pomoc dla migrantów zebraliśmy 2.832,20 PLN. Bardzo dziękujemy za Waszą ofiarność.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 5.12, jak każdego roku w II Niedzielę Adwentu, zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 

 1. Zapraszamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 1. Przypominamy o obowiązujących nadal przepisach sanitarnych zwłaszcza o obowiązku noszenia maseczek.

 

 1. Ankiety synodalne można składać do skarbony przy prezbiterium. Ponieważ do końca grudnia musimy przeanalizować wszystkie Ankiety i stworzyć z nich jeden dokument, bardzo prosimy o składanie wypełnionych Ankiet do niedzieli 12 grudnia włącznie.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Krystynę Dulębę Jenerowicz, l. 75 z ul. Przyjaznej, zmarłych z naszych rodzin zmarłych, Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

 

______________________

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
21 listopad 2021 – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Jutro, w poniedziałek, zaraz po wieczornej Mszy św. spotkanie modlitewne wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

 

 1. We wtorek, 16.11, po wieczornej Mszy św. próba naszego parafialnego chóru.

 

 1. PZ Caritas dyżuruje w środę od godz. 17.00 do 18.00. Od przyszłej niedzieli przy wyjściu z kościoła będzie ustawiony kosz na trwałe artykuły spożywcze z ważną datą przydatności do spożycia, które będą przeznaczone na paczki świąteczne dla ubogich rodzin, osób samotnych oraz bezdomnych naszej parafii. Paczki będą wydawane 21 grudnia podczas dyżuru.

 

 1. W czwartek, 25 listopada, zapraszamy na pierwsze z czterech spotkań z cyklu „Krew i łzy” czyli o przygodzie głębokiego uzdrowienia serca. Spotkanie poprowadzi o. Maciej.

 

 1. Również w czwartek, po wieczornej Mszy św., miting otwarty grupy AA „Jakub” w salce przy biurze parafialnym.

 

 1. W piątek, 26 listopada, wyjątkowo nie odbędzie się spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży.

 

 1. Spotkanie ministrantów, lektorów i wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w służbę liturgiczną ołtarza w każdą sobotę o godz. 10.00 w salce przy zakrystii.

 

 1. Również w sobotę sprzątanie kościoła o godz. 10.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 28 listopada, rozpoczynamy Adwent czyli czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Dziękujemy za wszelkie dobro.

 

 1. Zostało jeszcze kilkanaście cegiełek. Każda zakupiona cegiełka jest pomocą w sfinansowaniu wykonanych prac budowlanych przy naszym kościele.

 

 1. W ubiegłą niedzielę na pomoc Kościołowi w potrzebie zebraliśmy 2.840,00 PLN. Bardzo dziękujemy za Waszą ofiarność.

 

 1. Natomiast dzisiaj, zgodnie z apelem ks. abpa Stanisława Gondeckiego, przeprowadzana jest ogólnopolska zbiórka na pomoc dla migrantów na granicy polsko-białoruskiej. Cała zebrana kwota zostanie przekazana do Caritas Polska, którego wolontariusze od kilkunastu już dni obecni są na granicy podejmując konkretną opiekę nad migrantami przebywającymi po stronie naszego kraju. W najbliższych dniach dyrektor Caritas Polska uda się na Białoruś, aby pertraktować możliwość pomocy również po drugiej stronie granicy. Ofiary można składać do skarbony przy głównym wejściu do kościoła.

 

 1. Zapraszamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 1. Przypominamy o obowiązujących nadal przepisach sanitarnych zwłaszcza o obowiązku noszenia maseczek.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Edmunda Kochańskiego, l. 88 z ul. Wieniawskiego, zmarłych z naszych rodzin zmarłych, Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

______________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
14 listopad 2021 – 33 Niedziela Zwykła

 1. Jutro, w poniedziałek, zaraz po wieczornej Mszy św. spotkanie modlitewne wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

 

 1. We wtorek, 16.11, pierwsze spotkanie odnowionej Duszpasterskiej Rady Parafialnej, zaraz po wieczornej Mszy św. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji nowej Rady i jej, tak ważnej dla naszej wspólnoty, posługi.

 

 1. PZ Caritas dyżuruje w środę od godz. 17.00 do 18.00.

 

 1. W czwartek, 18 listopada, zapraszamy Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych na pierwsze spotkanie formacyjne pt. „Umiłowana Grzesznica”. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, po której spotkanie w kościele.

 

 1. Również w czwartek, po wieczornej Mszy św., miting otwarty grupy AA „Jakub” w salce przy biurze parafialnym.

 

 1. W piątek, 19 listopada, po wieczornej Mszy św. spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży (wspólny wyjazd na II Forum Młodych do szkoły katolickiej).

 

 1. Spotkanie ministrantów, lektorów i wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w służbę liturgiczną ołtarza w przyszłą sobotę 20.11 o godz. 10.00 w salce przy zakrystii.

 

 1. Również w sobotę sprzątanie kościoła o godz. 10.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 21.11, przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu, zgodnie z apelem abp. Stanisława Gądeckiego, przeprowadzona zostanie ogólnopolska zbiórka na rzecz migrantów na granicy polsko-białoruskiej.

 

 1. W naszej wspólnocie przyszła niedziela będzie miała swój wyjątkowy wymiar, ponieważ gościć będziemy przedstawicieli Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar. Podczas każdej Mszy św. będzie można wysłuchać świadectwa o trwaniu w wierności mimo wszystko, a po Mszy zapoznać się z działalnością wspólnoty i porozmawiać z jej członkami.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Dziękujemy za wszelkie dobro.

 

 1. Zostało jeszcze kilkanaście cegiełek. Każda zakupiona cegiełka jest pomocą w sfinansowaniu wykonanych prac budowlanych przy naszym kościele.

 

 1. Już teraz zapraszamy na „Cztery czwartki uzdrowienia”, chodzi o cykl katechez pt. „Krew i łzy”, czyli o przygodzie głębokiego uzdrowienia serca, które przez cztery kolejne czwartki poprowadzi o. Maciej. Pierwsze spotkanie w czwartek 25 listopada po wieczornej Mszy św.

 

 1. Zapraszamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 1. Przypominamy o obowiązujących nadal przepisach sanitarnych zwłaszcza o obowiązku noszenia maseczek.

 

 1. Zapraszamy jeszcze na uroczystą Mszę św. „kolejarską”, której przewodniczyć będzie nasz ks. Biskup, oraz na cykliczne wykłady otwarte o bł. kardynale Stefanie Wyszyńskim. Szczegółowe informacje na plakatach w gablocie.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Iwonę Stefańską, l. 71 z ul. Cmentarnej, śp. Piotra Bilickiego, l. 67 z ul. Rozłogi, śp. Krystyna Wojciechowska, l. 69 z ul. Komuny Paryskiej, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

______________________

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
7 listopad 2021 – 32 Niedziela Zwykła

 

 1. Jutro, w poniedziałek, zaraz po wieczornej Mszy św. Adoracja Jezusa Eucharystycznegoprowadzona przez naszą wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.

 

 1. PZ Caritas dyżuruje w środę od godz. 17.00 do 18.00.

 

 1. W czwartek po wieczornej Mszy św. miting otwarty grupy AA „Jakub” w salce przy biurze parafialnym.

 

 1. W czwartek, 11 listopada, przypada 103. Rocznica Odzyskania Niepodległości. Msze św. o 7.00, 9.00 i 18.00.

 

 1. W piątek, po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas I ponadpodstawowych, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

 

 1. Spotkanie ministrantów, lektorów i wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w służbę liturgiczną ołtarza w przyszłą sobotę 13.11 o godz. 10.00 w salce przy zakrystii.

 

 1. Również w sobotę sprzątanie kościoła o godz. 10.00.

 

 1. Wypominki za zmarłych do wtorku 9 listopada codziennie o godz. 17.15.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 14.11 w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej gościć będziemy w naszym kościele chór „Exultate Deo” pod dyrekcją dr. Romualda Rajsa, z parafii Św. Polskich Braci Męczenników. Zaraz po Mszy św. sprawowanej o godz. 11.00 koncert pieśni patriotycznych i religijnych „Tobie Polsko”.

 

 1. Tego też dnia, w niedzielę 14 listopada, obchodzimy Światowy Dzień Ubogich, a także przeżywać będziemy XIII dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „Solidarni z Libanem”.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i zatroskania o nasz wspólny dom.

 

 1. Trwa nadal akcja „Kup cegiełkę”. Każda zakupiona cegiełka jest pomocą w sfinansowaniu wykonanych prac budowlanych przy naszym kościele.

 

 1. Dziękujemy parafianom, którzy podjęli się odnowienia naszego krzyża misyjnego. Nastąpi to w nowym roku, w okresie zimowym tak, aby na Święta Wielkanocne Krzyż był już pięknie odnowiony.

 

 1. Zapraszamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 1. Przypominamy o obowiązujących nadal przepisach sanitarnych zwłaszcza o obowiązku noszenia maseczek.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

______________________

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
31 października 2021 – 31 Niedziela Zwykła

 

 1. W poniedziałek, 1 listopada, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. zgodnie z porządkiem niedzielnym.

 

 1. We wtorek, 2 listopada, obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o 7, 9 i 18. Msza św. o godz. 9 sprawowana będzie za wszystkich zmarłych parafian, a Msza św. o godz. 18 za wszystkich zmarłych wspominanych w wypominkach. Tego dnia biuro parafialne będzie nieczynne.

 

 1. PZ Caritas dyżuruje w środę od godz. 17.00 do 18.00.

 

 1. W czwartek po wieczornej Mszy św. miting zamknięty grupy AA „Jakub” w salce przy biurze parafialnym.

 

 1. Spotkanie ministrantów, lektorów i wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w służbę liturgiczną ołtarza w przyszłą sobotę 6.11 o godz. 10.00 w salce przy zakrystii.

 

 1. Również w sobotę sprzątanie kościoła o godz. 10.00.

 

 1. Wypominki za zmarłych od wtorku 2.11 o godz. 17.15. Można je jeszcze składać w zakrystii lub w skarbonie przy prezbiterium.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 7.11 o godz. 15.00 w naszym kościele koncert chórów szkolnych z naszego województwa, biorących udział w programie „Śpiewająca Polska”. Zapraszamy!

 

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota. W czwartek i piątekudamy się do chorych z posługą sakramentalną. W sobotę o 9.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu sercu NMP i nabożeństwo.

 

 1. W ubiegłym tygodniu składka, która w całości została przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne, wyniosła: 6.975,93 PLN i € 2,30.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i zatroskania o nasz wspólny dom.

 

 1. Trwa nadal akcja „Kup cegiełkę”. Każda zakupiona cegiełka jest pomocą w sfinansowaniu wykonanych prac budowlanych przy naszym kościele.

 

 1. Ponawiamy prośbę o pomoc w odnowieniu naszego krzyża misyjnego. Ktokolwiek miałby chęci i możliwości, aby oczyścić krzyż, zakonserwować i odmalować może zgłosić się do zakrystii.

 

 1. Zapraszamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 1. Przypominamy o obowiązujących nadal przepisach sanitarnych zwłaszcza o obowiązku noszenia maseczek.

 

 1. Zapraszamy do zapoznania się z planem Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, który obchodzony będzie w naszym mieście w dniach 6-14 listopada. Program jest wywieszony w gablotach.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Alojzego Stefańskiego, l. 95 z ul. Węgierskiej, śp. Mariolę Nalazek, l. 65 z ul. Magnuszewskiej, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

 

______________________

______________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
24 października 2021 – 30 Niedziela Zwykła
Światowy Dzień Misyjny

 

 1. W każdy poniedziałek po Mszy św. wieczornej, spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

 

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej próba chóru w salce przy biurze parafialnym.

 

 1. PZ Caritas dyżuruje w środę od godz. 17.00 do 18.00.

 

 1. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie grupy AA „Jakub” w salce przy biurze parafialnym.

 

 1. Spotkanie ministrantów, lektorów i wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w służbę liturgiczną ołtarza w przyszłą sobotę 30.10 o godz. 10.00 w salce przy zakrystii.

 

 1. Również w sobotę sprzątanie kościoła o godz. 10.00.

 

 1. Nabożeństwa różańcowe, każdego dnia o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 31.10, zapraszamy wszystkie Dzieci i ich Rodziców na 16.30 na „Różaniec ze świętymi”. Zachęcamy, aby dzieci przebrały się za ulubionego świętego. Będzie to ostatni dzień miesiąca różańcowego.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszej świątyni. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i zatroskania o nasz wspólny dom.

 

 1. Trwa nadal akcja „Kup cegiełkę”. Każda zakupiona cegiełka jest pomocą w sfinansowaniu wykonanych prac budowlanych przy naszym kościele. Cena wywoławcza cegiełki to 100,00 PLN, ale oczywiście można ofiarować dużo więcej J. Cegiełki do  nabycia w zakrystii lub poprzez konto budowlane parafii.

 

 1. Bardzo prosimy o pomoc w odnowieniu naszego krzyża misyjnego. Ktokolwiek miałby chęci, aby oczyścić krzyż, zakonserwować i odmalować może zgłosić się do zakrystii.

 

 1. Zapraszamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 1. Przypominamy o obowiązujących nadal przepisach sanitarnych zwłaszcza o obowiązku noszenia maseczek.

 

 1. Na stoliku z prasą katolicką wyłożone zostały kartki do wypominek za zmarłych. Można je składać w zakrystii lub w skarbonie przy prezbiterium. Bardzo prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk. Kartki do wypominek można też pobrać na parafialnej stronie internetowej.Wypominki za zmarłych w dniach od 2 do 8 listopada o 17.15.

 

 1. Parafia Św. Łukasza i św. Rity w Fordonie zaprasza na Noc Świętych w sobotę 30.10. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

 1. Również w gablocie można zapoznać się z planem Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, który obchodzony będzie w naszym mieście w dniach 6-14 listopada.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Elżbietę Koba, śp. Edytę German, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

______________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
17 października 2021 – 29 Niedziela Zwykła

 

 1. Jutro, w poniedziałek, zaraz po wieczornej Mszy św. spotkanie modlitewne wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

 

 1. PZ Caritas dyżuruje w każdą środę od 17.00 do 18.00.

 

 1. W najbliższy piątek, 22.10, zaraz po wieczornej Mszy św. spotkanie DuszpasterstwaMłodzieży. W tym dniu obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II, który jest głównym Patronem naszego województwa.

 

 1. Spotkanie ministrantów, lektorów i wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w służbę liturgiczną ołtarza na w sobotę 23.10 o godz. 10.00 w salce przy zakrystii.

 

 1. Również w sobotę sprzątanie kościoła o godz. 10.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 24.10 o godz. 11.00 ks. Bp Krzysztof Włodarczyk zaprasza do Katedry Bydgoskiej na Mszę św. dziękczynną za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Róży Czackiej.

 

 1. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna, która rozpocznie Tydzień Misyjny. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie w całości na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

 1. Nabożeństwa różańcowe, każdego dnia o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.

 

 1. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy do puszek na pomoc dla Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” 3.616,90 PLN. Z serca dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszej świątyni. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i zatroskania o nasz wspólny dom.

 

 1. Trwa nadal akcja „Kup cegiełkę”. Każda zakupiona cegiełka jest pomocą w sfinansowaniu wykonanych prac budowlanych przy naszym kościele. Cena wywoławcza cegiełki to 100,00 PLN, ale oczywiście można ofiarować dużo więcej J. Cegiełki do  nabycia w zakrystii lub poprzez konto budowlane parafii.

 

 1. Zapraszamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 1. Przypominamy o obowiązujących nadal przepisach sanitarnych zwłaszcza o obowiązku noszenia maseczek.

 

 1. Na stoliku z prasą katolicką wyłożone zostały kartki do wypominek za zmarłych. Można je składać w zakrystii lub w skarbonie przy prezbiterium. Bardzo prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk. Kartki do wypominek można też pobrać na parafialnej stronie internetowej.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Zdzisława Rusin, l. 75 z ul. Boya Żeleńskiego, śp. Leona Paluszkiewicza, l. 84 z ul. Boya Żeleńskiego, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

______________________

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
10 października 2021 – 28 Niedziela Zwykła

 

 1. Jutro, w poniedziałek, zaraz po wieczornej Mszy św. spotkanie modlitewne wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

 

 1. PZ Caritas dyżuruje w każdą środę od 17.00 do 18.00.

 

 1. W najbliższy piątek, 15.10, zaraz po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (klasy VII, VIII i I). Prosimy o obecność przynajmniej jednego z rodziców. Na stronie internetowej parafii można pobrać deklarację, którą prosimy przynieść na spotkanie.

 

 1. Spotkanie ministrantów, lektorów i wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w służbę liturgiczną ołtarza  w sobotę 16.10 o godz. 10.00 w salce przy zakrystii.

 

 1. Również w sobotę sprzątanie kościoła o godz. 10.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 17.10 odbędzie się w naszym domu spotkanie pielgrzymów naszej duchackiej grupy Czerwonej. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 13.00. Tego też dnia zapraszamy na godz. 15.00 na wspólną modlitwę różańcową pod krzyżem przy wejściu na teren kościoła od ul. Glinki.

 

 1. Nabożeństwa różańcowe, każdego dnia o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszej świątyni. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i zatroskania o nasz wspólny dom.

 

 1. Trwa akcja „Kup cegiełkę”. Chodzi o pomoc w sfinansowaniu wykonanych prac budowlanych przy naszym kościele. Cena wywoławcza cegiełki to 100,00 PLN, ale oczywiście można ofiarować dużo więcej. Cegiełki do nabycia w zakrystii lub poprzez konto budowlane parafii.

 

 1. Zapraszamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 1. Przypominamy o obowiązujących nadal przepisach sanitarnych zwłaszcza o obowiązku noszenia maseczek.

 

 1. Zapraszamy do parafii Św. Antoniego z Padwy na katechezy biblijne pt. „Na drogach wiary z Szymonem Piotrem”. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

 1. Informujemy, że w Kinoteatrze ADRIA w dniu 13.10 o 17.30 odbędzie się pokaz filmu „Luter i rewolucja protestancka”. Pokaz poprzedzi prelekcja red. Pawła Lisickiego. Wstęp wolny.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Bożenę Piątkowską, l. 77 z ul. Podmokłej, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

______________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 października 2021 – 27 Niedziela Zwykła

 1. Jutro, w poniedziałek, zaraz po wieczornej Mszy św. adoracja Jezusa Eucharystycznego z modlitwą o świętość dla kapłanów prowadzona przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.

 

 1. Próby parafialnego chóru odbywają się we wtorki po wieczornej Mszy św.

 

 1. PZ Caritas dyżuruje w każdą środę od 17.00 do 18.00. Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli ciepłą odzież i obuwie i to w takiej ilości, że na razie wstrzymujemy przyjmowanie tych darów.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

 

 1. W najbliższy piątek, 8.10, kolejne spotkanie duszpasterstwa młodzieży zaraz po wieczornej Mszy św.

 

 1. Jan zaprasza ministrantów, lektorów i wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w służbę liturgiczną ołtarza na spotkanie w sobotę 9.10 o godz. 10.00 w salce przy zakrystii.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 10.10 obchodzimy XXI Dzień Papieski połączony ze zbiórką do puszek na rzecz Stypendystów Fundacji dzieło Nowego Tysiąclecia. Diecezjalne obchody w kościele pw. Świętej Trójcy, gdzie o godz. 12.00 sprawowana będzie Eucharystia pod przewodnictwem J.E. bpa Krzysztofa Włodarczyka.

 

 1. We wtorek, 5.10, rozpoczniemy regularne dyżury w biurze parafialnym.

 

 1. Nabożeństwa różańcowe, każdego dnia o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.

 

 1. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (klasy VII, VIII i I) w piątek 15 października zaraz po wieczornej Mszy św. Prosimy o obecność przynajmniej jednego z rodziców. Na stronie internetowej parafii można pobrać deklarację, którą prosimy przynieść na spotkanie.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszej świątyni. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i zatroskania o nasz wspólny dom.

 

 1. Rozpoczęty w lipcu etap prac przy zagospodarowaniu terenu przy naszej świątyni został zakończony. Pozostało jeszcze do wykończenia ogrodzenie od ul. Gniewkowskiej i montaż drzwi bocznych. Rozpoczęcie prac możliwe było jedynie dzięki Waszej ofiarności. Za każdą pomoc już okazaną i każdą, która zostanie wyświadczona z serca DZIĘKUJEMY!!!

Bardzo prosimy o modlitwę w intencji budowy naszej świątyni!

 1. Trwa akcja „Kup cegiełkę”. Chodzi o pomoc w podjętych pracach budowlanych przy naszym kościele. Cena wywoławcza cegiełki to 100,00 PLN, ale oczywiście można ofiarować dużo więcej. Cegiełki do nabycia w zakrystii lub poprzez konto budowlane parafii.

 

 1. Zapraszamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Tadeusza Gałęzę, l. 82 z ul. Boya Żeleńskiego, śp. Romana Murzyna, l. 77 z ul. Komuny Paryskiej, śp. Ryszarda Mogiełkę z ul. Barcińskiej, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

 

______________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
26 września 2021 – 26 Niedziela Zwykła

 1. Jutro, w poniedziałek, rozpoczynają się nasze coroczne rekolekcje zakonne, które odbywać się będą do czwartku włącznie w domu prowincjalnym na Al. JP II w Bydgoszczy. Ponieważ również my będziemy brali w nich udział, dlatego w tym tygodniu, do czwartku włącznie spowiedź św. będzie możliwa jedynie przed Mszą św. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji dobrych i obfitych owoców rekolekcji.

 

 1. W każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

 

 1. Próby parafialnego chóru odbywają się we wtorki po wieczornej Mszy św.

 

 1. PZ Caritas dyżuruje w każdą środę od 17.00 do 18.00. Zbliża się jesień i zima, potrzebna będzie ciepła odzież (kurtki, spodnie) oraz buty. Ofiarowane dary przyjmujemy w środy podczas dyżuru. W ubiegłym tygodniu do puszek zebraliśmy 2.123,00 PLN. W imieniu potrzebujących wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy!

 

 1. Spotkanie rodziców dzieci, które w maju 2022 r. przystąpią do I Komunii Św. odbędzie się w czwartek 30.09 zaraz po wieczornej Mszy św. w kościele. Bardzo prosimy o dostarczenie na spotkaniu wypełnionych deklaracji, które można pobrać na stronie internetowej naszej parafii.

 

 1. W najbliższy piątek, 1.10, kolejne spotkanie duszpasterstwa młodzieży zaraz po wieczornej Mszy św.

 

 1. Ojciec Jan zaprasza ministrantów, lektorów i wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w służbę liturgiczną ołtarza na spotkanie w najbliższą sobotę 2.10 o godz. 10.00 w salce przy zakrystii.

 

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę o 9.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo.

 

 1. Do końca września jeszcze nie dyżurujemy w biurze. Regularne dyżury rozpoczniemy we wtorek 5 października.

 

 1. W piątek, 1.10 rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, każdego dnia o godz. 17.30.

 

 1. Miesiąc różańcowy będziemy mieli okazję rozpocząć w niezwykły sposób. Zapraszamy na całonocną adorację „Z Maryją w sercu i różańcem w ręku”. Będziemy całą noc odmawiać różaniec w intencji skruszenia murów zła w małżeństwach i rodzinach naszej diecezji. Rozpoczniemy w sobotę 2.10 zaraz po wieczornej Mszy św., a zakończymy w niedzielę 3.10 poranną Mszą św. o godz. 7.00. W zakrystii można zapisać się na wybraną godzinę czuwania.

 

 1. W niedzielę 3.10, po Mszy św. sprawowanej o godz. 11.00 serdecznie zapraszamy na koncert muzyki sakralnej w wykonaniu zespołu Les Femmes (czyt. Le Fam) z Trójmiasta. Prezentowany, różnorodny repertuar składa się w spójną formę uwielbienia a jego medytacyjny charakter jest piękną formą wspólnej modlitwy. Gorąco i z całego serca zapraszamy na wspaniałą ucztę religijno-kulturalną gdzie usłyszymy utwory między innymi: Monteverdiego, Vivaldiego czy Dworaka! Jako gest wdzięczności i pomocy dla zespołu zbierane będą dobrowolne ofiary.

 

 1. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (klasy VII, VIII i I) w piątek 15 października zaraz po wieczornej Mszy św. Prosimy o obecność przynajmniej jednego z rodziców.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszej świątyni. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i zatroskania o nasz wspólny dom.

 

 1. Rozpoczęty w lipcu etap prac przy modernizacji i zagospodarowaniu terenu przy naszej świątyni został zakończony. Pozostało jeszcze do wykończenia ogrodzenie od ul. Gniewkowskiej. Rozpoczęcie prac możliwe było jedynie dzięki Waszej ofiarności. Za każdą pomoc już okazaną i każdą, która zostanie wyświadczona z serca DZIĘKUJEMY!!!

Bardzo prosimy o modlitwę w intencji budowy naszej świątyni!

 1. Trwa akcja „Kup cegiełkę”. Chodzi o pomoc w podjętych pracach budowlanych przy naszym kościele. Cegiełka to niewielki odlew w kształcie konturu fasady naszego kościoła z postacią Matki Bożej i Jej Niepokalanego Serca. Szczegółowy opis znajduje się na stronie naszej Parafii i profilu FB. Cena wywoławcza cegiełki to 100,00 PLN, ale oczywiście można ofiarować dużo więcej. Cegiełki do nabycia w zakrystii lub poprzez konto budowlane parafii.

 

 1. Zapraszamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Mamy nowy nr „Przewodnika Katolickiego” wraz z dodatkiem „5 minut z Bogiem”.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

______________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19 września 2021 – 25 Niedziela Zwykła

 

 1. Próby parafialnego chóru odbywają się we wtorki po wieczornej Mszy św. w sali obok biura parafialnego. Zapraszamy dotychczasowych chórzystów, a także osoby, które chciałyby dołączyć do zespołu.

 

 1. PZ Caritas wznowił swoje dyżury w każdą środę od 17.00 do 18.00. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na zakup żywności dla potrzebujących. Zbliża się jesień i zima, potrzebna będzie ciepła odzież (kurtki, spodnie) oraz buty. Ofiarowane dary przyjmujemy w środy podczas dyżuru.

 

 1. W najbliższy piątek, 24.09, kolejne spotkanie duszpasterstwa młodzieży. Msza św. o godz. 18.00 zaraz po niej spotkanie na temat zagrożeń duchowych. Zapraszamy młodych, którzy mają odwagę pragnąć więcej.

 

 1. Do końca września jeszcze nie dyżurujemy w biurze. Regularne dyżury rozpoczniemy w październiku.

 

 1. Spotkanie rodziców dzieci, które w maju 2022 r. przystąpią do I Komunii Św. odbędzie się w czwartek 30.09 zaraz po wieczornej Mszy św. w kościele. Bardzo prosimy o dostarczenie na spotkaniu wypełnionych deklaracji, które można pobrać na stronie naszej parafii.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszej świątyni. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i zatroskania o nasz wspólny dom.

 

 1. Nadal trwają prace przy modernizacji i zagospodarowaniu terenu przy naszej świątyni. Inwestycja ta jest oczywiście bardzo kosztowna. Rozpoczęcie prac możliwe było jedynie dzięki Waszej ofiarności. Za każdą pomoc już okazaną i każdą, która zostanie wyświadczona z serca DZIĘKUJEMY!!!

Bardzo prosimy o modlitwę w intencji budowy naszej świątyni!

 1. Dzisiaj rusza akcja „Kup cegiełkę”. Chodzi oczywiście o pomoc w podjętych pracach budowlanych przy naszym kościele. Cegiełka to niewielki odlew w kształcie konturu fasady naszego kościoła z postacią Matki Bożej i Jej Niepokalanego Serca. Szczegółowy opis znajduje się na stronie naszej Parafii i profilu FB. Cena wywoławcza cegiełki to 100,00 PLN, ale oczywiście można ofiarować dużo więcej. Cegiełki do nabycia w zakrystii lub poprzez konto budowlane parafii.

 

 1. Zapraszamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Zachęcamy abyście wzięli do domu wyłożoną na stoliku gazetę „Dobre Nowiny”. Jest to wydanie okolicznościowe z okazji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

 

 1. Bydgoski „Katolik” organizuje od października br. kursy przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty i matury. Zainteresowanych zapraszamy do skontaktowania się ze szkołą.

 

 1. Parafia św. Maksymiliana na Osowej Górze zaprasza na Kurs Przedmałżeński z nauką tańca. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

______________________

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
12 września 2021 – 24 Niedziela Zwykła

 1. Jutro, w poniedziałek, zaraz po wieczornej Mszy św. spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w salce przy biurze parafialnym.

 

 1. Zostały wznowione próby parafialnego chóru. Spotkania odbywają się we wtorki po wieczornej Mszy św. w sali obok biura parafialnego. Zapraszamy w najbliższy wtorek, 14 września, dotychczasowych chórzystów, a także osoby, które chciałyby dołączyć do zespołu.

 

 1. Tego dnia, we wtorek 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża.

 

 1. PZ Caritas wznowił swoje dyżury w każdą środę od 17.00 do 18.00. W przyszłą niedzielę, 19 września, przeprowadzimy zbiórkę do puszek na zakup żywności dla potrzebujących. Zbliża się jesień i zima, potrzebna będzie ciepła odzież (kurtki, spodnie) oraz buty. Ofiarowane dary przyjmujemy w środy podczas dyżuru.

 

 1. W przyszły piątek, 17 września, zapraszamy młodzież na pierwsze powakacyjne spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i na spotkanie zaraz po niej. Wszystkich młodych, którzy chcieliby dołączyć, którzy mają odwagę chcieć więcej, szukać, pytać… ZAPRASZAMY!!!

 

 1. Trzeci tydzień września to Kwartalne dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszej świątyni. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i zatroskania o nasz wspólny dom.

 

 1. Nadal kontynuujemy prace przy modernizacji i zagospodarowaniu terenu przy naszej świątyni. Nadal prowadzone są prace przy budowie pieszojezdni, chodników i miejsc parkingowych oraz przy ogrodzeniu od ulicy Gniewkowskiej. Inwestycja ta jest oczywiście bardzo kosztowna. Rozpoczęcie prac możliwe było jedynie dzięki Waszej ofiarności. Za każdą pomoc już okazaną i każdą, która zostanie wyświadczona z serca DZIĘKUJEMY!!!

Bardzo prosimy o modlitwę w intencji budowy naszej świątyni!

 

 1. Zostały też zainstalowane dwie pary drzwi przeciwpożarowych w obu wejściach z zakrystii do kościoła.

 

 1. Zapraszamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Zachęcamy abyście wzięli do domu wyłożoną na stoliku gazetę „Dobre Nowiny”. Jest to wydanie okolicznościowe z okazji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

 

 1. W ostatnich dniach w naszej wspólnocie zakonnej zaszły zmiany. Opuścili nas ojcowie Marek Reiwer i Sławomir Barciszewski. Obu Ojcom z serca dziękujemy za lata posługi w naszej wspólnocie parafialnej. Dołączył do nas o. Jan Rząd, którego gorąco i serdecznie witamy w naszej wspólnocie.

______________________

______________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 września 2021 – 23 Niedziela Zwykła

 1. Jutro, w poniedziałek, zaraz po wieczornej Mszy św. adoracja Jezusa Eucharystycznego prowadzona przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.

 

 1. Wznawiamy próby parafialnego chóru. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek 7 września po wieczornej Mszy św. w sali obok biura parafialnego. Zapraszamy dotychczasowych chórzystów, a także osoby, które chciałyby dołączyć do zespołu.

 

 1. W środę 8 września, w naszej diecezji przypada Uroczystość MB Pięknej Miłości. Ks. bp Wiesław Śmigiel zaprasza do Katedry Bydgoskiej na sumę odpustową, która sprawowana będzie o godz. 18.00.

 

 1. Każdego dnia po wieczornej Mszy św. odmawiamy Nowennę przed beatyfikacją Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Teksty Nowenny dostępne są też na stronie naszej parafii.

 

 1. Na początku roku szkolnego życzymy nauczycielom oraz dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomocy Matki Zbawiciela. W przyszłą niedzielę, 12 września, na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy tornistry szkolne. Zapraszamy wszystkie dzieci.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszej świątyni. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i zatroskania o nasz wspólny dom.

 

 1. Nadal kontynuujemy prace przy modernizacji i zagospodarowaniu terenu przy naszej świątyni. Obecnie prowadzone są prace przy budowie pieszojezdni, chodników i miejsc parkingowych. Zostało już także zamówione nowe ogrodzenie od ulicy Gniewkowskiej. Inwestycja ta jest bardzo kosztowna.
  Rozpoczęcie prac możliwe było jedynie dzięki Waszej ofiarności.
  Za każdą pomoc już okazaną i każdą, która zostanie wyświadczona z serca DZIĘKUJEMY!!!

Bardzo prosimy o modlitwę w intencji budowy i budowniczych naszej świątyni!

 

 1. Zostały też zainstalowane dwie pary drzwi przeciwpożarowych w obu wejściach z zakrystii do kościoła.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 1. Pragniemy poinformować o zmianach, jakie w najbliższych dniach zajdą w naszej wspólnocie zakonnej. Opuszczą nas ojcowie Marek Reiwer i Sławomir Barciszewski. O. Marek zamieszka w domu prowincjalnym na Al. Jana Pawła II, natomiast o. Sławek uda się do Cielądza k/Rawy Mazowieckiej. Obu Ojcom z serca dziękujemy za lata posługi w naszej wspólnocie parafialnej. Dołączy do nas o. Jan Rząd, którego powitamy w przyszłą niedzielę.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

______________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
18 lipca 2021 – 16 Niedziela Zwykła

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszej świątyni. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i zatroskania o nasz wspólny dom.
 2. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji budowy naszej świątyni!
 3. W najbliższą środę, 21 lipca, wyrusza po raz Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę. Ostatnie zapisy i zdanie bagażu we wtorek, 20 lipca, od 16.00 do 18.45 w domu zakonnym na Al. JPII 117. O 19.00 sprawowana będzie tam Msza św. w intencji naszej duchackiej Grupy Czerwonej. Można jeszcze składać intencje modlitewne, które pielgrzymi poniosą na Jasną Górę, można też złożyć do skarbony dobrowolne ofiary, które zostaną przeznaczone na dofinansowanie pielgrzymki. Do dnia dzisiejszego zebraliśmy na ten cel 4108,86 PLN. Z serca dziękujemy za te ofiary!!! Na skarbonie znajdują się specjalne kartki na intencje. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć pielgrzymkę w inny sposób, może to uczynić przynosząc niepsujące się produkty: wodę, konserwy, itp. Za wszelką pomoc, z serca dziękujemy!
 4. W przyszłą niedzielę przypada święto św. Krzysztofa, stąd po każdej Mszy św. przy bramie od ul. Gniewskowskiej błogosławić będziemy kierowców i pojazdy.
 5. Zgodnie z Apelem Przewodniczącego Episkopatu ks. abp Stanisława Gądeckiego, przyszła niedziela, 25 lipca, ma być dniem solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Oto pełny tekst Apelu…
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego.
 7. Po odejściu pana Łukasza, poszukujemy nowego kościelnego.
 8. Na prośbę Przewodniczącego zarządu Rady Osiedla Glinki-Rupienica informujemy o zamiarze pewnego prywatnego inwestora, budowy w sąsiedztwie naszego osiedla (na terenach dawnego Zachemu) nowej spalarni odpadów niebezpiecznych. Zachęcamy, aby doinformować się w tym temacie.
 9. Wszystkim życzymy udanego i owocnie spędzonego czasu wakacji i odpoczynku.
 10. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Annę Kona, l. 50 z ul Dąbrowa, śp. Ewę Semeńczuk, l. 81 z ul. Wiosny Ludów, śp. Eligiusza Brzezickiego, l. 75 z ul. Boya-Żeleńskiego, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

______________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
11 lipca 2021 – 15 Niedziela Zwykła

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które w minionym czasie otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszej świątyni. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i zatroskania o nasz wspólny dom.

 

 1. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji budowy naszej świątyni!

 

 1. Zapraszamy do wspólnego, pieszego pielgrzymowania na Jasną Górę z naszą duchacką Grupą Czerwoną. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 21 do 31 lipca. W tym roku noclegi przewidziane są w namiotach. Można też pielgrzymować „sztafetowo”, czyli przez jeden dowolnie wybrany dzień. Pierwsze spotkanie organizacyjne w najbliższy czwartek w domu zakonnym na Al. JPII ok. 19.45, zaraz po Mszy św. sprawowanej o godz. 19.00. Zachęcamy aby do skarbony przy prezbiterium składać intencje modlitewne, które pielgrzymi poniosą na Jasną Górę; można też złożyć do skarbony dobrowolne ofiary, które zostaną przeznaczone na dofinansowanie pielgrzymki. Na skarbonie znajdują się specjalne kartki na intencje. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć pielgrzymkę w inny sposób, może to uczynić poprzez przyniesie niepsujących się produktów: wody, konserw, itp. Za wszelką pomoc, z serca dziękujemy! Szczegółowe informacje na stronie parafii.

 

 1. Na stoliku z prasą katolicką jest do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego.

 

 1. Informujemy też, że z dniem 1 sierpnia zmieni się nr telefoniczny parafii. Zostanie on podany do wiadomości na naszych stronach.

 

 1. Po odejściu pana Łukasza, poszukujemy nowego kościelnego.

 

 1. W imieniu społeczności Bydgoskiego Klubu Sportowego CHEMIK informujemy o akcji „Wakacje z Chemikiem”. Chodzi o otwarte i bezpłatne treningi piłki nożnej dla dzieci do 12. roku życia. Treningi odbywają się przez cały lipiec od poniedziałku do czwartku.

 

 1. Wszystkim życzymy udanego i owocnie spędzonego czasu wakacji i odpoczynku.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Halinę Witkowską, l. 72 z ul. Dąbrowa, śp. Agnieszkę Jarecką, l. 44 z ul. Trieblera, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

______________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 lipca 2021 – 14 Niedziela Zwykła

 

 1. W przyszłą sobotę, 10 lipca, udajemy się z pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bolesnej w Oborach. koszt od osoby 50 zł. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św. Zebranie informacyjne odbędzie się w czwartek, 8 lipca, po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które w minionym czasie otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszej świątyni. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i zatroskania o nasz wspólny dom.

 

 1. W trakcie wykonania i przygotowań są wszelkie konieczne prace, o których była już mowa. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji budowy naszej świątyni!

 

 1. Zapraszamy do wspólnego, pieszego pielgrzymowania na Jasną Górę z naszą duchacką Grupą Czerwoną. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 21 do 31 lipca. W tym roku noclegi przewidziane są w namiotach. Można też pielgrzymować „sztafetowo”, czyli przez jeden dowolnie wybrany dzień. Zapisy u o. Macieja. Zachęcamy aby do skarbony przy prezbiterium składać intencje modlitewne, które pielgrzymi poniosą na Jasną Górę; można też złożyć do skarbony dobrowolne ofiary, które zostaną przeznaczone na dofinansowanie pielgrzymki. Na skarbonie znajdują się specjalne kartki na intencje. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć pielgrzymkę w inny sposób, może to uczynić poprzez przyniesie niepsujących się produktów: wody, konserw, itp. Za wszelką pomoc, z serca dziękujemy! Szczegółowe informacje na stronie parafii.

 

 1. Na stoliku z prasą katolicką jest do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego.

 

 1. Z dniem 28 czerwca 2021 Administrator Apostolski dla Diecezji Bydgoskiej Ks. Bp Wiesław Śmigiel ODWOŁAŁdotychczas obowiązującą dyspensę od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.

 

 1. Informujemy też, że z dniem 1 sierpnia zmieni się nr telefoniczny parafii. Zostanie on podany do wiadomości na naszych stronach.

 

 1. W ubiegły czwartek pan Łukasz, nasz zakrystianin, zakończył posługę w naszym kościele. Pragniemy mu bardzo serdecznie podziękować za współpracę i pomoc. Wspieramy go w jego nowych zadaniach. Jednocześnie szukamy nowego zakrystianina/kościelnego.

 

 1. W imieniu społeczności Bydgoskiego Klubu Sportowego CHEMIK informujemy o akcji „Wakacje z Chemikiem”. Chodzi o otwarte i bezpłatne treningi piłki nożnej dla dzieci do 12. roku życia. Treningi odbywają się przez cały lipiec od poniedziałku do czwartku.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp.Ryszarda Sinda, l. 77 z ul. Komuny Paryskiej, śp. Bogusława Suberlak, l. 87 z ul. Zelwerowicza, śp. Reginę Lewandowską, l. 92 z ul. Boya-Żeleńskiego, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

______________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
27 czerwca 2021 – 13 Niedziela Zwykła

 

 1. Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiamy na zakończenie Mszy św. wieczornej do środy włącznie.

 

 1. We wtorek, 29 czerwca, obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

 

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek, 2 lipca, nabożeństwo do NSPJ o godz. 17.30. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej nabożeństwo różańcowe.

 

 1. Parafialny Zespół Caritas od 1 lipca do 31 sierpnia zawiesza swoje dyżury. Wznowienie nastąpi 1 września.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które w minionym czasie otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszej świątyni. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i zatroskania o nasz wspólny dom.

 

 1. W trakcie wykonania i przygotowań są wszelkie konieczne prace, o których była już mowa. Mamy już nowe, zmodernizowane oświetlenie na filarach. Został zamontowany dodatkowy hydrant pod chórem oraz barierki na schodach głównych. Szukamy też możliwości zrealizowania nowego ogrodzenia od ul. Gniewkowskiej. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji budowy naszej świątyni!

 

 1. Zapraszamy do wspólnego, pieszego pielgrzymowania na Jasną Górę z naszą duchacką Grupą Czerwoną. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 21 do 31 lipca. W tym roku noclegi przewidziane są w namiotach. Można też pielgrzymować „sztafetowo”, czyli przez jeden dowolnie wybrany dzień. Zapisy u o. Macieja. Zachęcamy aby do skarbony przy prezbiterium składać intencje modlitewne, które pielgrzymi poniosą na Jasną Górę; można też złożyć do skarbony dobrowolne ofiary, które zostaną przeznaczone na dofinansowanie pielgrzymki. Na skarbonie znajdują się specjalne kartki na intencje. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć pielgrzymkę w inny sposób, może to uczynić poprzez przyniesie niepsujących się produktów: wody, konserw, itp. Za wszelką pomoc, z serca dziękujemy! Szczegółowe informacje na stronie parafii.

 

 1. Na stoliku z prasą katolicką jest do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego wraz z dodatkiem „5 minut z Bogiem”.

 

 1. Z dniem 28 czerwca 2021 Administrator Apostolski dla Diecezji Bydgoskiej Ks. Bp Wiesław Śmigiel ODWOŁUJE dotychczas obowiązującą dyspensę od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.

 

 1. Informujemy też, że z dniem 1 sierpnia zmieni się nr telefoniczny parafii. Zostanie on podany do wiadomości na naszych stronach.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Irenę Morzakowską, z ul. Magnuszewskiej, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

______________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
20 czerwca 2021 – 12 Niedziela Zwykła

 

 1. Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiamy przez cały miesiąc na zakończenie Mszy św. wieczornej.

 

 1. Jutro, w poniedziałek, 21 czerwca, zapraszamy młodzież klas VII i VIII, która pragnie kontynuować lub rozpocząć przygotowania do bierzmowania na spotkanie, które odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek 21 czerwca o godz. 19.00. Przed spotkaniem, o godz. 18.00, zapraszamy na Mszę św.

 

 1. W czwartek, 24 czerwca, obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

 

 1. W piątek, 25 czerwca, serdecznie zapraszamy młodych, którzy chcieliby stworzyć przy naszej parafii duszpasterstwo młodzieży. Zapraszamy was o 18.00 na Mszę św., po której spotkamy się w salce przy biurze parafialnym. Przynieście dobry humor, dużo entuzjazmu i świeżych pomysłów.

 

 1. W dniu 26 czerwca (sobota) udajemy się z pielgrzymką autokarową do sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Koszt od osoby to 75 zł.

 

 1. Parafialny Zespół Caritas przyjmuje i wspiera potrzebujących w każdą środę w godz. od 17.00 do 18.00.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które w minionym czasie otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszej świątyni. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i zatroskania o nasz wspólny dom.

 

 1. W trakcie wykonania i przygotowań są wszelkie konieczne prace, o których była już mowa: nowe drzwi do wejść bocznych (termin montażu zmienił się z lipca na wrzesień), dodatkowy hydrant pod chórem, dwie pary drzwi ognioodpornych do zakrystii, mechanizmy systemu oddymiania. Mamy już nowe, zmodernizowane oświetlenie na filarach. Szukamy też możliwości zrealizowania nowego ogrodzenia od ul. Gniewkowskiej. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji budowy naszej świątyni!

 

 1. Zapraszamy do wspólnego, pieszego pielgrzymowania na Jasną Górę z naszą duchacką Grupą Czerwoną. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 21 do 31 lipca. W tym roku noclegi przewidziane są w namiotach. Można też pielgrzymować „sztafetowo”, czyli przez jeden dowolnie wybrany dzień. Zapisy u o. Macieja. Zachęcamy aby do skarbony przy prezbiterium składać intencje modlitewne, które pielgrzymi poniosą na Jasną Górę; można też złożyć do skarbony dobrowolne ofiary, które zostaną przeznaczone na dofinansowanie pielgrzymki. Na skarbonie znajdują się specjalne kartki na intencje. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć pielgrzymkę w inny sposób, może to uczynić poprzez przyniesie niepsujących się produktów: wody, konserw, itp. Za wszelką pomoc, z serca dziękujemy! Szczegółowe informacje na stronie parafii.

 

 1. Na prośbę Urzędu Miasta Bydgoszczy udostępniliśmy na stronie parafii oraz w gablocie kilka informacji dotyczących przeprowadzanego od kwietnia br. Powszechnego Spisu Ludności i Mieszkań 2021.

 

 1. Na stoliku z prasą katolicką jest do nabycia nowy nr „Przewodnika Katolickiego”.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Janinę Darłak, l. 72 z ul. Przyjaznej, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

______________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
13 czerwca 2021 – 11 Niedziela Zwykła

 

 1. Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiamy przez cały miesiąc na zakończenie Mszy św. wieczornej.

 

 1. Jutro, w poniedziałek, 14 czerwca, przypada liturgiczne wspomnienie patrona naszej diecezji bł. biskupa Michała Kozala. W katedrze Bydgoskiej o godz. 12.00 sprawowana będzie suma odpustowa. Do udziału w modlitwie zaproszeni są kapłani, osoby konsekrowane, przedstawiciele ruchów oraz mieszkańcy diecezji.

 

 1. W przyszła sobotę, 19 czerwca, do południa odbędzie się w naszym kościele przegląd chórów dziecięcych i młodzieżowych. Z tego powodu nie będzie porannej adoracji i Mszy św. o godz. 9.00.

 

 1. W czasie pandemii często brakuje potrzebnej krwi, dlatego zapraszamy na zbiórkę krwi pt. MOTO KREW, która odbędzie się w sobotę, 19 czerwca na Starym Rynku w Bydgoszczy w godz. od 9.00 do 15.00.

 

 1. Serdecznie zapraszamy młodzież klas VII i VIII, która pragnie kontynuować lub rozpocząć przygotowania do bierzmowania na spotkanie, które odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek 21 czerwca o godz. 19.00. Przed spotkaniem, o godz. 18.00, zapraszamy na Mszę św.

 

 1. W dniu 26 czerwca (sobota) udajemy się z pielgrzymką autokarową do sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Koszt od osoby to 75 zł.

 

 1. Parafialny Zespół Caritas przyjmuje i wspiera potrzebujących w każdą środę w godz. od 17.00 do 18.00.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które w minionym czasie otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszej świątyni. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i zatroskania o nasz wspólny dom.

 

 1. W trakcie wykonania i przygotowań są wszelkie konieczne prace, o których była już mowa: nowe drzwi do wejść bocznych (termin montażu zmienił się z lipca na wrzesień), dodatkowy hydrant pod chórem, dwie pary drzwi ognioodpornych do zakrystii, mechanizmy systemu oddymiania. Mamy już nowe, zmodernizowane oświetlenie na filarach. Szukamy też możliwości zrealizowania nowego ogrodzenia od ul. Gniewkowskiej. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji budowy naszej świątyni!

 

 1. Na stoliku z prasą katolicką jest do nabycia nowy nr „Przewodnika Katolickiego”.

 

 1. Od dzisiaj w naszym kościele może przebywać jednocześnie 500 osób z zachowaniem wszelkich obowiązujących norm bezpieczeństwa.

 

 1. Zespół Szkół Drzewnych w Bydgoszczy, w której mieści się Technikum i Branżowa Szkoła, zaprasza na Drzwi Otwarte w dniu 15.06.2021r. Szkoła z wieloletnią tradycją kształci uczniów w wielu zawodach, nie tylko stolarskich. Zapraszamy we wtorek, od godziny 8.00, ul. Toruńska 44. Szczegółowe informacje na ulotce w gablocie.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Macieja Różyckiego l. 48 z ul. Gniewkowskiej, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

 

______________________

______________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6 czerwca 2021 – 10 Niedziela Zwykła

 

 1. Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiamy przez cały miesiąc na zakończenie Mszy św. wieczornej.
 2. W oktawie Bożego Ciała każdego dnia, do czwartku włącznie, na zakończenie Mszy św. wieczornej procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem.
 3. Jutro, w poniedziałek, po wieczornej Mszy św. adoracja Jezusa Eucharystycznego w intencji świętości dla kapłanów prowadzona przez naszą wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.
 4. W piątek 11 czerwca obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zgodnie z prośbą naszych biskupów tego dnia we wszystkich parafiach w Polsce odnowiony zostanie Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych.
 5. W sobotę, 12 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Jest to drugie święto patronalne naszego Zgromadzenia i naszej parafii, gdyż Zgromadzenie Ducha Świętego oddane jest pod opiekę Niepokalanego Serca NMP, a nasz kościół nosi taki właśnie tytuł.
 6. W piątek 11 i w sobotę 12 czerwca gościć będziemy w naszym kościele IV Forum Charyzmatyczne Diecezji Bydgoskiej. Wniesie to troszeczkę zmian w rytm życia naszej wspólnoty. W piątek Msze św. jak zwykle o 7, 9 i 18, natomiast w sobotę nie będzie Mszy o 9 (!!!). Dodatkowo w wieczornych Mszach św. wewnątrz kościoła będą mogły uczestniczyć jedynie osoby zapisane na Forum, ale będzie możliwość uczestniczenia na zewnątrz, gdzie zainstalowany zostanie duży ekran. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji tego wydarzenia.
 7. Ze względu na obecną sytuację i obowiązujące obostrzenia nie dyżurujemy w biurze parafialnym. Prosimy o indywidualne telefoniczne umawianie się na spotkania.
 8. Zachęcamy też aby łączyć się duchowo podczas Mszy św. i nabożeństw dzięki transmisji na żywo na naszym parafialnym kanale YouTube.
 9. Parafialny Zespół Caritas przyjmuje i wspiera potrzebujących w każdą środę w godz. od 17.00 do 18.00.
 10. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które w minionym czasie otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszej świątyni. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i zatroskania o nasz wspólny dom.
 11. W trakcie wykonania i przygotowań są wszelkie konieczne prace, o których była już mowa: nowe drzwi do wejść bocznych, dodatkowy hydrant pod chórem, nowe oświetlenie na filarach, drzwi ognioodporne do zakrystii, mechanizmy systemu oddymiania. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji budowy naszej świątyni!
 12. Na stoliku z prasą katolicką jest do nabycia nowy nr „Przewodnika Katolickiego”.
 13. W dniu 26 czerwca (sobota) udajemy się z pielgrzymką autokarową do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Koszt od osoby to 75 zł. Zapisy w kościele po nabożeństwie czerwcowym w Oktawie Bożego Ciała.
 14. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Zapraszamy chętne osoby na: Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne – specjalność katechetyka, 2-letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne, Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej. Rekrutacja na studia zaoczne trwa do 10 września, a rozmowy rekrutacyjne zostaną przeprowadzone dnia 14 września. bliższe informacje na plakacie w gablocie i na stronie internetowej www.bydgoskateologia.pl
 15. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Helenę Ratajską, l. 80 z ul. Boya Żeleńskiego, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

______________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
30 maja 2021 – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

 1. Jutro, w poniedziałek, obchodzimy święto Nawiedzenia NMP.

 

 1. We wtorek, 1 czerwca, rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy przez cały miesiąc na zakończenie Mszy św. wieczornej.

 

 1. W czwartek, 3 czerwca, obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W tym dniu Msze św. według porządku niedzielnego. Zgodnie z zarządzeniem Kurii Bydgoskiej tradycyjne procesje odbywać się mają jedynie wokół kościoła lub na terenie przykościelnym, bez czterech ołtarzy. W naszej parafii procesja odbędzie się wokół kościoła po Mszy św. sprawowanej o godz. 11.00. Mimo, że procesja nie przejdzie ulicami osiedla, gorąco zachęcamy aby na znak łączności i jako świadectwo wiary udekorować okna mieszkań i domów. Tego dnia zapraszamy też na adorację Jezusa Eucharystycznego. Rozpoczniemy koronką do BM o godz. 15.00. Adoracja zakończy się tuż przed wieczorną Mszą św. o godz. 18.00.

 

 1. W oktawie każdego dnia na zakończenie Mszy św. wieczornej procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem.

 

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Odwiedzimy chorych w piątek, natomiast wizyty w czwartek ze względu na Uroczystość zostaną przełożone.

 

 1. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. wynagradzająca NSNMP a po niej nabożeństwo różańcowe.

 

 1. Ze względu na obecną sytuację i obowiązujące obostrzenia nie dyżurujemy w biurze parafialnym. Prosimy o indywidualne telefoniczne umawianie się na spotkania.

 

 1. Zachęcamy też aby łączyć się duchowo podczas Mszy św. i nabożeństw dzięki transmisji na żywo na naszym parafialnym kanale YouTube.

 

 1. Parafialny Zespół Caritas przyjmuje potrzebujących w każdą środę w godz. od 17.00 do 18.00.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które w minionym czasie otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszej świątyni. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i zatroskania o nasz wspólny dom.

 

 1. Z radością informujemy, że w dniach 11 i 12 czerwca w naszym kościele odbędzie się IV Forum Charyzmatyczne Diecezji Bydgoskiej. Organizatorem jest Stowarzyszenie Charyzmatyczna Bydgoszcz. W piątek 11 i w sobotę 12 czerwca na wieczornych Mszach św. w kościele będą mogły uczestniczyć jedynie osoby zapisane na Forum, ale będzie możliwość uczestniczenia na zewnątrz kościoła, gdzie zainstalowany zostanie duży telebim.

 

 1. W trakcie wykonania są nowe drzwi do wejść bocznych naszego kościoła. Koszt tej koniecznej inwestycji to ok. 14 tyś. zł. Kolejną rzeczą do wykonania jest przesunięcie całego ogrodzenia od strony ul. Gniewkowskiej. Jesteśmy też w trakcie wymiany oświetlenia na filarach na lampy energooszczędne. Koszt to 5,5 tyś. zł.

 

 1. I Katolickie LO zaprasza kandydatów na Drzwi otwarte, które odbędą się w sobotę, 12 czerwca br., w godz. od 10.00 do 13.00 w budynku szkoły przy ul. Nowodworskiej 17 w Bydgoszczy. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

 

 1. Na stoliku z prasą katolicką jest do nabycia nowy nr „Przewodnika Katolickiego” wraz z dodatkiem „5 minut z Bogiem”.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Mariannę Żadkiewicz, l. 88 z ul. Wiosny Ludów, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

______________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
23 maja 2021 – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest Świętem Patronalnym naszej Parafii i naszego Zgromadzenia, które w tym roku dziękuje za 100 lat posługi w Polsce, a w najbliższy czwartek, 27 maja, obchodzić będzie 318. rocznicę założenia (był to dzień Zielonych Świąt 27 maja 1703 r. w Paryżu). Bardzo Was prosimy o modlitwę za naszą parafię, a także o modlitewne wsparcie dla naszego Zgromadzenia, dla wszystkich Duchaczy głoszących Ewangelię i posługujących ludzkiej nędzy w najdalszych zakątkach świata.

 

 1. Jutro, w poniedziałek, obchodzimy święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego Kapłana.

 

 1. W przyszłą niedzielę, Uroczystość Najświętszej Trójcy, zakończy czas Komunii św. wielkanocnej.

 

 1. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w naszym kościele są sprawowane każdego dnia o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy!

 

 1. Ze względu na obecną sytuację i obowiązujące obostrzenia nie dyżurujemy w biurze parafialnym. Prosimy o indywidualne telefoniczne umawianie się na spotkania.

 

 1. Zachęcamy też aby łączyć się duchowo podczas Mszy św. i nabożeństw dzięki transmisji na żywo na naszym parafialnym kanale YouTube.

 

 1. Parafialny Zespół Caritas przyjmuje potrzebujących w każdą środę w godz. od 17.00 do 18.00.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które w minionym czasie otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszej świątyni. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i zatroskania o nasz wspólny dom.

 

 1. Z radością informujemy, że w dniach 11 i 12 czerwca w naszym kościele odbędzie się IV Forum Charyzmatyczne Diecezji Bydgoskiej. Ruszyły już zapisy drogą internetową. Ilość miejsc ograniczona do 300 osób. Zaproszeni zostali o. Jacek Olczyk SJ wraz z Mocnymi w Duchu oraz Marcin Zieliński. Organizatorem jest ekipa Charyzmatycznej Bydgoszczy.

 

 1. Schody główne są już prawie ukończone. Bardzo dziękujemy Ofiarodawcom !!! Kolejna konieczna inwestycja to nowe drzwi do wejść bocznych. Jest to jeden z warunków przystosowania kościoła do wymogów przeciwpożarowych. Drzwi zostały już zamówione. Zgodnie z obietnicą będą montowane w pierwszym tygodniu lipca. Koszt tej koniecznej inwestycji to ok. 14 .000,00 zł. Kolejną rzeczą do wykonania jest przesunięcie całego ogrodzenia od strony ul. Gniewkowskiej. Musimy to zrobić, ponieważ ogrodzenie zostało postawione przed laty omyłkowo na terenie gminy Bydgoszcz. Koszt tej inwestycji poznamy w najbliższym czasie. Jesteśmy też w trakcie wymiany oświetlenia na filarach na lampy energooszczędne. Już za dwa tygodnie będzie dwa razy więcej światła przy dwukrotnie mniejszym poborze energii. Koszt to 5.500,00 zł.

 

 1. Na stoliku z prasą katolicką jest do nabycia nowy nr „Przewodnika Katolickiego”.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Zbigniewa Kajtanowskiego, l. 77 z ul. Wiosny Ludów, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

______________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
7 Niedziela Wielkanocna – 16 maja 2021
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 

 1. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w naszym kościele są sprawowane każdego dnia o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy!

 

 1. W piątek rozpoczęliśmy Nowennę do Ducha Świętego, którą odmawiamy każdego dnia do soboty włącznie w łączności z nabożeństwem majowym.

 

 1. To już ostatni tydzień przygotowania do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy serdecznie na Rekolekcje przed Zesłaniem Ducha Świętego, które w kościele Rektorskim na Al. JPII wygłosi ks. Krzysztof Buchholz, długoletni duszpasterz akademicki, obecnie proboszcz parafii pw. serca Jezusowego w Bydgoszczy. Nauki rekolekcyjne ks. Krzysztof będzie głosił w środę, czwartek i piątek (19-21.05) na Mszach o godz. 19.00. W sobotę 22 maja, w Wigilię Uroczystości, zapraszamy na czuwanie nazwane Nocą7Cudów, które tradycyjnie odbędzie się również w kościele rektorskim. Ponieważ ilość osób w kościele jest ograniczona do 50, zachęcamy do przeżycia tak rekolekcji jak i samej nocy czuwania dzięki transmisji na żywo na duchackim kanale TouTube: Duchacze.

 

 1. Rekolekcje i nocne czuwanie są przygotowaniem bezpośrednim do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Jest to jednocześnie Święto Patronalne naszego Zgromadzenia, które w tym roku ubogacone jest przeżywaniem Jubileuszu 100. lecia posługi Duchaczy w Polsce. Dlatego w przyszłą niedzielę w naszym kościele na Mszy św. o godz. 13.00 pod przewodnictwem o. Prowincjała Marka Myślińskiego obecni będą Współbracia z innych wspólnot, zwłaszcza z domu prowincjalnego. Będzie to dla nas druga Stacja Jubileuszowa. Zapraszamy do duchowej łączności.

 

 1. Ze względu na obecną sytuację i obowiązujące obostrzenia nie dyżurujemy w biurze parafialnym. Prosimy o indywidualne telefoniczne umawianie się na spotkania w biurze. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 80 osób (1 osoba na 15 m2 i dystans przynajmniej 1,5 m.). Obowiązkowe maseczki i dezynfekcja rąk. Istnieje możliwość uczestniczenia w liturgii na zewnątrz kościoła. Zachęcamy też aby łączyć się duchowo podczas Mszy św. i nabożeństw dzięki transmisji na żywo na naszym parafialnym kanale YouTube.

 

 1. Parafialny Zespół Caritas przyjmuje potrzebujących w każdą środę w godz. od 17.00 do 18.00.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które w minionym czasie otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszej świątyni. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i zatroskania o nasz wspólny dom.

 

 1. W kwestii budowy… Jak widzicie, schody są już prawie ukończone. Bardzo dziękujemy Ofiarodawcom !!! Kolejna konieczna inwestycja to nowe drzwi do wejść bocznych. Jest to jeden z warunków przystosowania kościoła do wymogów przeciwpożarowych. Drzwi są już wykonywane: solidne, dębowe, na wzór drzwi głównych. Zgodnie z obietnicą będą montowane w pierwszym tygodniu lipca. Koszt tej koniecznej inwestycji to ok. 14 tyś. zł. Kolejną rzeczą do wykonania jest przesunięcie całego ogrodzenia od strony ul. Gniewkowskiej. Musimy to zrobić, ponieważ ogrodzenie zostało postawione przed laty omyłkowo na terenie gminy Bydgoszcz. Koszt tej inwestycji poznamy w najbliższym czasie. Jesteśmy też w trakcie wymiany kolejnych lamp w kościele na oświetlenie energooszczędne.

 

 1. Diecezjalny Ośrodek Kultu św. Rity przy parafii św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity w Fordonie zaprasza 22 maja (sobota) o godz. 10.45 na modlitwę przy relikwiach św. Rity z Cascii – patronki od trudnych i niemożliwych spraw. Po modlitwach o godz. 12.00 uroczysta Msza św. Szczegółowe informacje odnośnie tej modlitwy i modlitwy rocznej znajdują sie na plakacie w gablocie.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Krystynę Rożniak, l. 77 z ul. Przyjaznej, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

______________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6 Niedziela Wielkanocna – 9 maja 2021

 

 1. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w naszym kościele są sprawowane każdego dnia o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy!

 

 1. W tym tygodniu od poniedziałku do środy przeżywamy tzw. Dni Krzyżowe, w których modlimy się w sposób szczególny o dobre urodzaje jak również w intencji krajów borykających się z problemem głodu i ubóstwa.

 

 1. W czwartek, 13 maja, przypada wspomnienie NMP z Fatimy.

 

 1. W najbliższy piątek, 14 maja, w święto św. Macieja, Apostoła, młodzież z naszej parafii otrzyma sakrament Bierzmowania z rąk ks. bpa Jana Tyrawy. Odbędzie się to podczas Mszy św. o godz. 18.00. Tego dnia nabożeństwo majowe odbędzie się wyjątkowo rano po Mszy św. o godz. 9.00. Nie będzie nabożeństwa o godz. 17.30 (!!!). Bardzo prosimy aby, w miarę możliwości, w tym dniu uczestniczyć we Mszy św. o godz. 7.00 lub 9.00.

 

 1. W piątek rozpoczynamy też nowennę do Ducha Świętego. Będziemy ją odmawiali w łączności z nabożeństwem majowym.

 

 1. W sobotę, 15 maja, pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych o godz. 10.00.

 

 1. W niedzielę 16 maja, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, kolejna grupa dzieci przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa do serca. Odbędzie się to na Mszy św. o godz. 11.00. Ponieważ pierwszeństwo przebywania wewnątrz kościoła będą miały dzieci i ich rodziny, już teraz prosimy abyście zorganizowali się tak, żeby w tym dniu przyjść na Msze w innych godzinach.

 

 1. Ze względu na obecną sytuację i obowiązujące obostrzenia nie ma dyżurów w biurze parafialnym. Prosimy o indywidualne telefoniczne umawianie się na spotkania. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 80 osób (1 osoba na 15 m2 i dystans przynajmniej 1,5 m.). Obowiązkowe maseczki i dezynfekcja rąk. Istnieje możliwość uczestniczenia w liturgii na zewnątrz kościoła. Zachęcamy też aby łączyć się duchowo podczas Mszy św. i nabożeństw dzięki transmisji na żywo na naszym parafialnym kanale YouTube.

 

 1. Parafialny Zespół Caritas przyjmuje potrzebujących w każdą środę w godz. od 17.00 do 18.00.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które w minionym czasie otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszej świątyni. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i zatroskania o nasz wspólny dom.

 

 1. Na stoliku z prasą katolicką jest do nabycia nowy nr „Przewodnika Katolickiego”.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Henryka Meller, l. 76 z ul. Komuny Paryskiej, śp. Zbigniewa Tabaczyńkiego, l. 74 z ul. Przyjaznej, śp. Zbigniewa Helman, l. 71 z ul. Przyjaznej, śp. Jerzego Cichańskiego, l. 76 z ul. Komuny Paryskiej, śp. Ludwikę Łęcką, l. 79 z ul. Boya-Żeleńskiego, śp. Marka Kocikowskiego, l. 68 z ul. Boya-Żeleńskiego, śp. Kazimierza Zachwieję, l. 85 z ul. Radziejowskiej, śp. Krystynę Rożnik, l. 77 z ul. Przyjaznej, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

______________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 Niedziela Wielkanocna – 2 maja 2021

 

 1. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w naszym kościele są sprawowane każdego dnia o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy!

 

 1. Jutro, w poniedziałek 3 maja, obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Jest to również święto państwowe przypominające nam uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane w porządku niedzielnym, czyli o godz. 7, 9, 11, 13 i 18. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Jezusa Eucharystycznego w intencji świętości kapłanów prowadzoną przez naszą wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W tych dniach udamy się z odwiedzinami do chorych. Jeżeli ktoś nie życzy sobie wizyty w tym miesiącu bardzo prosimy aby to zgłosił.

 

 1. W piątek, 7 maja, pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych od godz. 16.00 do 18.00.

 

 1. W sobotę, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Msze św. w naszym kościele o godz. 7, 9 i 18.

 

 1. Ze względu na obecną sytuację i obowiązujące obostrzenia biuro parafialne pozostaje nieczynne. Prosimy o indywidualne telefoniczne umawianie się na spotkania w biurze.Od wtorku 4 maja w naszym kościele będzie mogło przebywać jednocześnie 80 osób (1 osoba na 15 m2 i dystans przynajmniej 1,5 m.). Obowiązkowe maseczki i dezynfekcja rąk. Istnieje możliwość uczestniczenia w liturgii na zewnątrz kościoła. Zachęcamy też aby łączyć się duchowo podczas Mszy św. i nabożeństw dzięki transmisji na żywo na naszym parafialnym kanale YouTube.

 

 1. Parafialny Zespół Caritas wznawia swoje dyżurowanie i przyjmuje potrzebujących w każdą środę w godz. od 17.00 do 18.00.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które w minionym czasie otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszej świątyni. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i zatroskania o nasz wspólny dom.

 

 1. Na stoliku z prasą katolicką jest do nabycia nowy nr „Przewodnika Katolickiego”.

 

 1. W niedzielę 9 maja dwie grupy dzieci przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa do serca. Odbędzie się to na Mszach św. o godz. 11.00 i 13.00. Ponieważ pierwszeństwo przebywania wewnątrz kościoła będą miały dzieci i ich rodziny, już teraz prosimy abyście zorganizowali się tak, żeby w tym dniu przyjść na Msze w innych godzinach.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Zbigniewa Gackowskiego, l. 72 z ul. Wiosny Ludów, śp. Annę Fryską, l. 93 z ul. Boya Żeleńskiego, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

______________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 Niedziela Wielkanocna – 25 kwietnia 2021
Niedziela Dobrego Pasterza

 

 1. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Zapraszamy do włączenia się w diecezjalne inicjatywy i wspólną modlitwę. Szczegóły na plakacie w gablocie oraz na stronach naszej parafii.

 

 1. W najbliższą sobotę, 1 maja, rozpoczniemy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które w naszym kościele będą sprawowane każdego dnia o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy!

 

 1. Najbliższa sobota to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca. W naszym kościele Msza św. wynagradzająca o godz. 9.00 i zaraz po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

 

 1. Ze względu na obecną sytuację i obowiązujące obostrzenia biuro parafialne pozostaje nieczynne. Prosimy o indywidualne telefoniczne umawianie się na spotkania w biurze. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 60 osób (1 osoba na 20 m2 i dystans przynajmniej 1,5 m.). Obowiązkowe maseczki i dezynfekcja rąk. Istnieje możliwość uczestniczenia w liturgii na zewnątrz kościoła. Zachęcamy też aby łączyć się duchowo podczas Mszy św. i nabożeństw dzięki transmisji na żywo na naszym parafialnym kanale YouTube.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które w minionym czasie otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszej świątyni. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i zatroskania o nasz wspólny dom. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 11.00.

 

 1. Na stoliku z prasą katolicką jest do nabycia nowy nr „Przewodnika Katolickiego” wraz z dodatkiem „5 minut z Bogiem”.

 

 1. W niedzielę 9 maja dwie grupy dzieci przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa do serca. Odbędzie się to na Mszach św. o godz. 11.00 i 13.00. Ponieważ pierwszeństwo przebywania wewnątrz kościoła będą miały dzieci i ich rodziny, już teraz prosimy abyście zorganizowali się tak, żeby w tym dniu przyjść na Msze w innych godzinach.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Andrzeja Balbuse, l.79 z ul. Węgierskiej, śp. Ludwika Łupinę, l. 81 z ul. Wiosny Ludów, śp. Edmunda Wiszniewskiego, l. 77 z ul. Wiosny Ludów, śp. Mateusza Brudlow, l. 23 z ul. Dąbrowa, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

____________________________________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 Niedziela Wielkanocna – 18 kwietnia 2021
Niedziela Biblijna

 

 1. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca rozpoczęła się w naszej Diecezji Sztafeta Modlitw o Powołania. Każdego dnia, aż do 31 sierpnia, inna wspólnota parafialna włącza się w tę inicjatywę organizując momenty modlitwy o powołania. Nasza kolej przypada w najbliższy wtorek, 20 kwietnia. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i na czuwanie modlitewne w intencji powołań zaraz po Mszy św.

 

 1. W piątek 23 kwietnia przypada Uroczystość Świętego Wojciecha, Patrona polski. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. Zapraszamy Rodziców Dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w środę 21 kwietnia w kościele po wieczornej Mszy św., o 19.00. Ze względu na obowiązujące obostrzenia prosimy o przybycie jednego reprezentanta każdej rodziny.

 

 1. Natomiast w sobotę 24 kwietnia zapraszamy młodzież klas I przygotowującą się do bierzmowania na spotkanie, które odbędzie się w kościele również po Mszy św., o godz. 19.00. Biorąc pod uwagę, iż bierzmowanie przewidziane jest na 14 maja, obecność jest obowiązkowa!

 

 1. Ze względu na obecną sytuację i obowiązujące obostrzenia biuro parafialne pozostaje nieczynne. Prosimy o indywidualne telefoniczne umawianie się na spotkania w biurze. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 60 osób (1 osoba na 20 m2 i dystans przynajmniej 1,5 m.). Obowiązkowe maseczki i dezynfekcja rąk. Istnieje możliwość uczestniczenia w liturgii na zewnątrz kościoła. Zachęcamy też aby łączyć się duchowo podczas Mszy św. i nabożeństw dzięki transmisji na żywo na naszym parafialnym kanale YouTube.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które w minionym czasie otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszej świątyni. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i zatroskania o nasz wspólny dom. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00.

 

 1. Na stoliku z prasą katolicką jest do nabycia nowy nr „Przewodnika Katolickiego”.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Stanisława Łęckiego, l. 76 z ul. Boya-Żeleńskiego, śp. Antoninę Szyłko, l. 98 z ul. Jaśminowej, śp. Zenona Gezellę, l. 83 z ul. Komuny Paryskiej, śp. Zofię Jarocką, l. 91 z ul. Zelwerowicza, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

______________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Miłosierdzia Bożego – 11 kwietnia 2021

 1. Dzisiejsza niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na 15.00 na Godzinę Miłosierdzia – wspólne, modlitewne przeżycie tego czasu.

 

 1. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Miłosierdzia, który jest dla nas wszystkich zaproszeniem, aby Miłością miłosierną żyć każdego dnia.

 

 1. W środę, 14 kwietnia, obchodzić będziemy narodowe Święto Chrztu Polski. 22 lutego 2019 roku sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. Pamiętajmy w tym dniu w sposób szczególny o naszej Ojczyźnie, aby pozostała wierna swoim chrześcijańskim korzeniom i wartościom.  Zachęcamy aby w środę, w dniu święta, wywiesić flagę Polski.

 

 1. Ze względu na obecną sytuację i obowiązujące obostrzenia biuro parafialne pozostaje nieczynne. Zawieszone są też wszelkie spotkania duszpasterskie. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 60 osób (1 osoba na 20 m2 i dystans przynajmniej 1,5 m.). Obowiązkowe maseczki i dezynfekcja rąk. Istnieje możliwość uczestniczenia w liturgii na zewnątrz kościoła. Zachęcamy też aby łączyć się duchowo podczas Mszy św. i nabożeństw dzięki transmisji na żywo na naszym parafialnym kanale YouTube.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które w minionym czasie otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszej świątyni. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i zatroskania o nasz wspólny dom. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00.

 

 1. Już niedługo, najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu, jeśli tylko pogoda pozwoli, rozpoczną się prace wykończeniowe przy schodach głównych do kościoła. Z serca dziękujemy Ofiarodawcom.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Zofię Kudlińską, l/ 78 z ul. Komuny Paryskiej, śp. Danutę Stachecką, l 71 z ul. Dąbrowa, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

______________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Zmartwychwstania – 4 kwietnia 2021

 

 1. Przede wszystkim pragniemy życzyć Wam z całego serca cudownych, pięknych, wspaniałych Świąt. Siłą chrześcijanina jest wiara w zwycięstwo życia nad śmiercią w każdej sytuacji, nawet najtrudniejszej, bo chrześcijanin jest nieustannie wtulony w serce swojego kochającego Ojca, zawsze, nawet na Golgocie. Wzrastania w tym doświadczeniu bliskości Boga… tego Wam z serca życzymy dziękując jednocześnie za wasze świadectwo wiary. DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE!!!

 

 1. Pragniemy też podziękować wszystkim, którzy tak pięknie i ofiarnie zaangażowali się aby przygotować naszą świątynię do Świąt. Dziękujemy za prace porządkowe tak na zewnątrz jak i wewnątrz kościoła, ze przepiękne dekoracje. Dziękujemy za ofiary na kwiaty, za które zostały nabyte kwiaty do grobu i kwiaty, które zostały posadzone na zewnątrz w klombach przy schodach głównych. Z serca dziękujemyteż za wszelkie ofiary, które w minionym czasie otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę. Wszystkim, dla których nasz kościół jest rzeczywiście domem, DZIĘKUJEMY!!! Dziękujemy też Służbie Liturgicznej i Lektorom za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego. Oby zawsze było was tak wielu!!!

 

 1. Cały przyszły tydzień to Oktawa Wielkanocy, dlatego w przyszły piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. Przyszła niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na 15.00 na Godzinę Miłosierdzia – wspólne odmówienie Koronki, po której kolejna Msza św. dla dzieci pierwszo-komunijnych i ich Rodziców (jeżeli oczywiście sytuacja nam na to pozwoli… czekamy na kolejne decyzje odnośnie zasad na czas epidemii, które ogłoszone zostaną 9 kwietnia).

 

 1. Niedziela Miłosierdzia rozpocznie Tydzień Miłosierdzia, który jest dla nas wszystkich zaproszeniem, aby Miłością miłosierną żyć każdego dnia.

 

 1. Ze względu na obecną sytuację i obowiązujące obostrzenia biuro parafialne pozostaje nieczynne. Nie dyżuruje też nasz PZ Caritas. Zawieszone są wszelkie spotkania duszpasterskie. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 60 osób (1 osoba na 20 m2 i dystans przynajmniej 1,5 m.). Obowiązkowe maseczki i dezynfekcja rąk. Istnieje możliwość uczestniczenia w liturgii na zewnątrz kościoła. Zachęcamy też aby łączyć się duchowo podczas Mszy św. i nabożeństw dzięki transmisji na żywo na naszym parafialnym kanale YouTube.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: Genowefę Świerską, l. 94 z ul. Glinki, śp. Janusza Orlikowskiego, l. 69 z ul. Węgierskiej, śp. Stanisława Szymańskiego, l. 72 z ul. Glinki, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

______________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Palmowa – 28 marca 2021

 1. Wraz z Niedzielą Palmową rozpoczynamy przeżywanie Wielkiego Tygodnia.

 

 1. Z serca DZIĘKUJEMY wszystkim Ofiarodawcom, dzięki którym mogliśmy przygotować paczki świąteczne dla najuboższych i potrzebujących. Z otrzymanych artykułów przygotowaliśmy 45 paczek. Wielkie Bóg zapłać!!

 

 1. Ze względu na obecną sytuację i obowiązujące obostrzenia biuro parafialne pozostaje nieczynne. Zawieszone są też wszelkie spotkania duszpasterskie. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 60 osób (1 osoba na 20 m2 i dystans przynajmniej 1,5 m.). Obowiązkowe maseczki i dezynfekcja rąk. Istnieje możliwość uczestniczenia w liturgii na zewnątrz kościoła. Włączone jest nagłośnienie zewnętrzne i ustawione są krzesła.

 

 1. Ze względu na ograniczenia w ilości osób mogących uczestniczyć w nabożeństwachGorąco zachęcamy aby w tych dniach korzystać z transmisji na żywo z naszego kościoła na kanale YouTube.

 

 1. We wtorek i w środę spowiedź święta w kościele od godz. 16.00 do 18.00.

 

 1. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Liturgia Wielkiego Piątku również o godzinie 18.00, natomiast Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę, której przewodniczyć będzie nasz Prowincjał o. Marek Myśliński, o godz. 21.00.

 

 1. W Wielki Piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa.

 

 1. Święcenie pokarmów na wielkanocny stół, ze względów sanitarnych, będzie się odbywało na zewnątrz naszej świątyni (niezależnie od pogody), w sobotę od godziny 10.00, co pół godziny, aż do godz. 13.00.

 

 1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w poniedziałek wielkanocny Msze św. zgodnie z porządkiem niedzielnym: 7.00, 9.00, 11.00, 13.00 i 18.00.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które w minionym czasie otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszej świątyni. Przedświąteczne sprzątanie kościoła w najbliższą środę (Wielką Środę) o godz. 10.00.

 

 1. W poniedziałek (jutro) zaraz po wieczornej Mszy Świętej rozpoczniemy tworzenie dekoracji na Triduum Paschalne. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Jana Cywińskiego, l. 79 z ul. Wiosny Ludów, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

______________________

______________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 Niedziela WP – 21 marca 2021

 

 1. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek do południa zaraz po Mszy św. sprawowanej o godz. 9.00 oraz po południu o godz. 17.15; Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.15. Kazania pasyjne głosi o. Adam.

 

 1. W czwartek, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Tego dnia obchodzimy również Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to również kolejna, 17 już rocznica powstania Diecezji Bydgoskiej.

 

 1. Do 25 marca przeżywamy Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. W tej intencji, każdego dnia w łączności z wieczorną Mszą św., odmawiamy litanię do św. Józefa.

 

 1. Przyszła niedziela, 28 marca, to Niedziela Palmowa, która rozpocznie przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Błogosławieństwo Palm na każdej Mszy św. W tym dniu wspominamy też rocznicę ingresu Biskupa Bydgoskiego do kościoła katedralnego.

 

 1. Mamy nowe oświetlenie w prezbiterium!!! Z serca DZIĘKUJEMY wszystkim Ofiarodawcom, którzy w tak krótkim czasie umożliwili realizację tej inwestycji. Uzbieraliśmy dokładnie 19.825,40 PLN. Koszt oświetlenia wyniósł 19.950,00 PLN. DZIĘKUJEMY!!!

 

 1. PZ Caritas dyżuruje w każdą środę od godz. 17.00 do 18.00. Kontynuujemy akcję pomocy w funkcjonowaniu łaźni dla bezdomnych, która znajduje się na ul. Drukarskiej w Bydgoszczy. Potrzeba przede wszystkim każdej ilości skarpet oraz bielizny głównie męskiej, a także butów. Z serca dziękujemy za wszystkie już dostarczone dary.

 

 1. Do wtorku jest wystawiony w kościele kosz na trwałe artykuły spożywczez ważną datą przydatności do spożycia, które będą przeznaczone na paczki świąteczne dla  rodzin ubogich, osób samotnych oraz bezdomnych naszej parafii.  Paczki będą wydawane 24 marca podczas dyżuru.

 

 1. W przyszłą sobotę, 27 marca, zaraz po wieczornej Mszy św. będziemy mieli okazję do przeżycia niezwykłego doświadczenia. Chodzi o Misterium Męki Pańskiej, które od ponad 20 lat odbywało się w fordońskiej Dolinie Śmierci. W tym roku będziemy mogli przeżyć Misterium w naszym kościele w formie słuchowiska, po którym nastąpi adoracja krzyża. ZAPRASZAMY!!!

 

 1. Zaplanowane na przyszłą sobotę spotkania młodzieży klas VII, VIII i I zostają odwołane ze względu na obecnie obowiązujące w całym kraju zasady bezpieczeństwa.

 

 1. Zachęcamy gorąco do czytania prasy katolickiej. Na stoliku z gazetami znajdziecie m.in. najnowszy nr „Przewodnika Katolickiego”.

 

 1. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową ze Starego Fordonu (par. św. Mikołaja) do Opławca (par. Przemienienia Pańskiego). Rozpoczęcie 26 marca 2021 o godz. 21.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Starym Fordonie. Przygotowane zostały dwie trasy do wyboru: 41 i 27 km. Zapisy i szczegóły na stronie www.edk.org.pl oraz na FB Ekstremalna Droga Krzyżowa Fordon-Opławiec.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które w minionym czasie otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszej świątyni. Sprzątanie kościoła w przyszłą sobotę o godz. 10.00.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Zofię Hysa, l. 89 z ul. Boya Żeleńskiego, śp. Marię Strzelczyk, l. 75 z ul. Rozłogi, śp. Eugeniusza Bielawskiego, l. 72 z ul. Jaśminowej, śp. Tadeusza Januszewskiego, l. 82 z ul. Cmentarnej, śp. Romana Frąszczaka, l. 72 z ul. Morozowiczowej, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

 

 1. Od dzisiaj na zakończenie Mszy św., po błogosławieństwie, odmawiać będziemy modlitwę do św. Michała Archanioła.

______________________

________________________

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 Niedziela WP – 14 marca 2021
Niedziela Laetare

 

 1. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek do południa zaraz po Mszy św. sprawowanej o godz. 9.00 oraz po południu o godz. 17.15; Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.15. Kazania pasyjne głosi o. Adam.

 

 1. W przyszły piątek, 19 marca, przypada Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła. Tego dnie nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. Zachęcamy do wsparcia naszej parafialnej wielkopostnej akcji „Nowe Światło na Wielkanoc”. Chodzi o zrealizowanie nowego, energooszczędnego oświetlenia prezbiterium w naszym kościele. Musimy uzbierać 20 tys. zł. Ofiary na ten cel można składać do skarbony umieszczonej przy głównym wyjściu z kościoła. Na dzień dzisiejszy zebraliśmy 15.733,85 PLN. Z serca dziękujemy wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom. Montaż świateł rozpocznie się w czwartek 18 marca.

 

 1. W dniach od 19 do 25 marca przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Ochronę Życia.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 21 marca, odbędzie się w naszym domu Kiermasz Świąteczny, na którym będzie można zaopatrzyć się w wielkanocne ozdoby. Ofiary z kiermaszu przeznaczone będą na organizację Nocy7Cudów, czyli całonocnego czuwania przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która od wielu już lat odbywa się w naszym kościele rektorskim.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy wszystkie Dzieci pierwszo-komunijne i ich Rodziców na specjalnie dla nich sprawowana Mszę św. z poświęceniem książeczek.

 

 1. PZ Caritas dyżuruje w każdą środę od godz. 17.00 do 18.00. Kontynuujemy akcję pomocy w funkcjonowaniu łaźni dla bezdomnych, która znajduje się na ul. Drukarskiej w Bydgoszczy. Potrzeba przede wszystkim każdej ilości skarpet oraz bielizny męskiej i damskiej, a także butów. Z serca dziękujemy za wszystkie już dostarczone dary.

 

 1. Do 23 marca jest wystawiony w kościele kosz na trwałe artykuły spożywczez ważną datą przydatności do spożycia, które będą przeznaczone na paczki świąteczne dla  rodzin ubogich, osób samotnych oraz bezdomnych naszej parafii.  Paczki będą wydawane 24 marca podczas dyżuru.

 

 1. W sobotę, 27 marca, zaraz po wieczornej Mszy św. będziemy mieli okazję do przeżycia niezwykłego doświadczenia. Chodzi o Misterium Męki Pańskiej, które od ponad 20 lat odbywało się w fordońskiej Dolinie Śmierci. W tym roku będziemy mogli przeżyć Misterium w naszym kościele w formie słuchowiska, po którym nastąpi adoracja krzyża.

 

 1. Zachęcamy gorąco do czytania prasy katolickiej. Na stoliku z gazetami znajdziecie m.in. najnowszy nr „Przewodnika Katolickiego”.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które w minionym czasie otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszej świątyni. Sprzątanie kościoła w przyszłą sobotę o godz. 10.00.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

________________________

________________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 Niedziela WP – 7 marca 2021

 1. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek do południa zaraz po Mszy św. sprawowanej o godz. 9.00 oraz po południu o godz. 17.15; Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.15. Kazania pasyjne głosi o. Adam.

 

 1. W przyszłą sobotę, 13 marca, przypada 8. rocznica wyboru papieża Franciszka.

 

 1. W zeszłą niedzielę zbieraliśmy do puszek na Misyjne Dzieła Pomocy Ad gentes. Zebraliśmy dokładnie 1.667,00 PLN.

 

 1. Zachęcamy do wsparcia naszej parafialnej wielkopostnej akcji „Nowe Światło na Wielkanoc”. Chodzi o zrealizowanie nowego, energooszczędnego oświetlenia prezbiterium w naszym kościele. Musimy uzbierać 20 tys. zł. Ofiary na ten cel można składać do skarbony umieszczonej przy głównym wyjściu z kościoła. Na dzień dzisiejszy zebraliśmy 11.309,65 PLN. Z serca dziękujemy wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom.

 

 1. PZ Caritas dyżuruje w każdą środę od godz. 17.00 do 18.00. Kontynuujemy akcję pomocy w funkcjonowaniu łaźni dla bezdomnych, która znajduje się na ul. Drukarskiej w Bydgoszczy. Potrzeba przede wszystkim każdej ilości skarpet oraz bielizny męskiej i damskiej, a także butów. Z serca dziękujemy za wszystkie już dostarczone dary.

 

 1. Do 23 marca jest wystawiony w kościele kosz na trwałe artykuły spożywczez ważną datą przydatności do spożycia, które będą przeznaczone na paczki świąteczne dla  rodzin ubogich, osób samotnych oraz bezdomnych naszej parafii.  Paczki będą wydawane 24 marca podczas dyżuru.

 

 1. Zgodnie z rozporządzeniami w naszym kościele podczas Mszy Świętych i nabożeństw może przebywać jednocześnie 60 osób (1 osoba na 15 m2). Prosimy, aby za wyjątkiem rodzin, zachowywać obowiązujący dystans społeczny jak również przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa podczas nabożeństw.

 

 1. Serdecznie zachęcamy chętnych i odważnych do podjęcia posługi lektora podczas Mszy św. w naszym kościele.

 

 1. Zachęcamy gorąco do czytania prasy katolickiej. Na stoliku z gazetami znajdziecie m.in. najnowszy nr „Przewodnika Katolickiego”.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które w minionym czasie otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszej świątyni. Sprzątanie kościoła w przyszłą sobotę o godz. 10.00.

 

 1. Kandydatów do klasy zerowej i pierwszej wraz z ich rodzicami serdecznie zapraszamy do Katolickiej Szkoły Podstawowej przy ul. Nowodworskiej 17 w Bydgoszczy na Drzwi otwarte, które odbędą się w dwóch terminach do wyboru: w sobotę, 13 marca, o godz. 10.00, 11.00 i 12.00 oraz w kolejną sobotę, 20 marca, o godz. 12.00, 13.00 i 14.00. Podczas Drzwi otwartych szczegółowo omówiony zostanie program pracy szkoły oraz zasady rekrutacji. Spotkania będą się odbywać z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego. W imieniu dyrekcji serdecznie zapraszamy.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Stanisława Kos, l. 87 z ul. Boya Żeleńskiego, śp. jana Tomczuka, l. 77 z ul. Boya Żeleńskiego, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

________________________

________________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2 Niedziela WP – 28 lutego 2021

 1. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek do południa zaraz po Mszy św. sprawowanej o godz. 9.00 oraz po południu o godz. 17.15; Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.15. Kazania pasyjne głosi o. Adam.

 

 1. Trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery), do do 2 marca 2021. Zużyty sprzęt można składać przy pojemnikach na odpady, przy bramie od strony ul. Gniewkowskiej. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii.

 

 1. Jutro (w poniedziałek) rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Nauki na wieczornych Mszach św. od poniedziałku do środy (1-3 marca) głosić będzie ks. Maciej Chmielewski, egzorcysta w naszej diecezji. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa. Każdego wieczoru po Mszy św. adoracja i okazja do spowiedzi. Rekolekcje będą transmitowane na żywo na stronie FB naszej parafii.

 

 1. We wtorek 2 marca o godz. 10.45 będzie sprawowana Msza św. w intencji pilotów, którzy dokładnie 20 lat temu zginęli w katastrofie lotniczej na ul. Gniewkowskiej.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek i piątek udamy się z wizytami do chorych. w Sobotę zaraz po Mszy św. sprawowanej o godz. 9.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

 

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Misyjne Dzieła Pomocy Ad gentes. Na stoliku z prasą wyłożone zostały kalendarze misyjne.

 

 1. Zachęcamy do wsparcia naszej parafialnej wielkopostnej akcji „Nowe Światło na Wielkanoc”. Chodzi o zrealizowanie nowego, energooszczędnego oświetlenia prezbiterium w naszym kościele. Musimy uzbierać 20 tys. zł. Ofiary na ten cel można składać do skarbony umieszczonej przy głównym wyjściu z kościoła. Na dzień dzisiejszy zebraliśmy 1.400,00 PLN.

 

 1. PZ Caritas dyżuruje w każdą środę od godz. 17.00 do 18.00. Kontynuujemy akcję pomocy w funkcjonowaniu łaźni dla bezdomnych, która znajduje się na ul. Drukarskiej w Bydgoszczy. Potrzeba przede wszystkim każdej ilości skarpet oraz bielizny męskiej i damskiej, a także butów. Z serca dziękujemy za wszystkie już dostarczone dary.

 

 1. Do 23 marca jest wystawiony w kościele kosz na trwałe artykuły spożywczez ważną datą przydatności do spożycia, które będą przeznaczone na paczki świąteczne dla  rodzin ubogich, osób samotnych oraz bezdomnych naszej parafii.  Paczki będą wydawane 24 marca podczas dyżuru.

 

 1. Zgodnie z rozporządzeniami w naszym kościele podczas Mszy Świętych i nabożeństw może przebywać jednocześnie 60 osób (1 osoba na 15 m2). Prosimy, aby za wyjątkiem rodzin, zachowywać obowiązujący dystans społeczny jak również przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa podczas nabożeństw.

 

 1. Serdecznie zachęcamy chętnych i odważnych do podjęcia posługi lektora podczas Mszy św. w naszym kościele.

 

 1. Zachęcamy gorąco do czytania prasy katolickiej. Na stoliku z gazetami znajdziecie m.in. najnowszy nr „Przewodnika Katolickiegowraz z dodatkiem „5 minut z Bogiem”.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które w minionym czasie otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszej świątyni. Sprzątanie kościoła w przyszłą sobotę o godz. 11.00.

 

 1. Kandydatów do klasy zerowej i pierwszej wraz z ich rodzicami serdecznie zapraszamy do Katolickiej Szkoły Podstawowej przy ul. Nowodworskiej 17 w Bydgoszczy na Drzwi otwarte, które odbędą się w dwóch terminach do wyboru: w sobotę, 13 marca, o godz. 10.00, 11.00 i 12.00 oraz w kolejną sobotę, 20 marca, o godz. 12.00, 13.00 i 14.00. Podczas Drzwi otwartych szczegółowo omówiony zostanie program pracy szkoły oraz zasady rekrutacji. Spotkania będą się odbywać z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego. W imieniu dyrekcji serdecznie zapraszamy.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Urszulę Brucką, l. 75 z ul. Węgierskiej, śp. Joannę Durka, l. 96 z ul. Komuny Paryskiej, śp. Andrzeja Kaczmarka, l. 68 z ul. Boya-Żeleńskiego, śp. Jerzego Semeńczuka, l. 81 z ul. Wiosny Ludów, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

________________________

  ________________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1 Niedziela WP – 21 lutego 2021

 1. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek do południa zaraz po Mszy św. sprawowanej o godz. 9.00 oraz po południu o godz. 17.15; Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.15. Kazania pasyjne głosi o. Adam.

 

 1. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego(sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka odbywa się przy naszym kościele każdego dnia aż do 2 marca 2021. Zużyty sprzęt można składać na terenie parafii przy pojemnikach na odpady, przy bramie od strony ul. Gniewkowskiej. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii.

 

 1. W przyszłą sobotę, 27 lutego, zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na spotkanie: klasy VII i VIII na godz. 16.45, natomiast klasy I szkół średnich zaraz po wieczornej Mszy św., która sprawowana jest o godz. 18.00. Oba spotkania odbędą się w kościele.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 28 lutego, przypada wspomnienie naszego Współbrata bł. o. Daniela Brottier ze Zgromadzenia Ducha Świętego.

 

 1. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 1 do 3 marca. Nauki na wieczornych Mszach św. głosić będzie Maciej Chmielewski, egzorcysta w naszej diecezji. Już teraz gorąco zapraszamy do uczestnictwa.

 

 1. Taca z Środy Popielcowej zgodnie z zarządzeniem, została przeznaczona na działalność hospicjów w diecezji bydgoskiej. Dzięki Waszej ofiarności uzbieraliśmy dokładnie 303,65 PLN. W przyszłą niedzielę (2 niedzielę WP) zbiórka do puszek na Misyjne Dzieła Pomocy Ad gentes.

 

 1. Pozostając w temacie zbiórek… Bardzo dziękujemy za wasze uczestnictwo w spotkaniach kolędowych i za ofiary. Otrzymaliśmy nieco ponad 38.000,00 PLN. 10% tej sumy to świadczenia na rzecz diecezji, reszta została umieszczona na koncie inwestycyjnym parafii. Przygotowujemy się w ten sposób do najbliższych, koniecznych prac. Prawdopodobnie będzie to zadaszenie kaplicy i prace konieczne aby zabezpieczyć kościół zgodnie z zasadami bezpieczeństwa pożarowego. Natomiast w Wielkim Poście chcielibyśmy bardzo przeprowadzić zbiórkę w celu zrealizowania nowego, energooszczędnego oświetlenia prezbiterium w naszym kościele. Pozwoli nam to na znaczne oszczędności w opłatach energii elektrycznej (obecnie za sam kościół płacimy ponad 3 tys. zł.). Zgodnie z projektem nowe oświetlenie (18 punktów w technologii LED) to 20.000,00 PLN (dokładnie 19.933,80). Ofiary na ten cel można składać do skarbony umieszczonej przy głównym wyjściu z kościoła. Z góry z serca dziękujemy za zrozumienie i ofiarność. Każdego tygodnia będziemy informowali o stanie zbiórki.

 

 1. PZ Caritas dyżuruje w każdą środę od godz. 17.00 do 18.00. Kontynuujemy akcję pomocy w funkcjonowaniu łaźni dla bezdomnych, która znajduje się na ul. Drukarskiej w Bydgoszczy. Potrzeba przede wszystkim każdej ilości skarpet oraz bielizny męskiej i damskiej, a także butów. Z serca dziękujemy za wszystkie już dostarczone dary.

 

 1. Od dzisiaj aż do 23 marca, będzie wystawiony w kościele kosz na trwałe artykuły spożywczez ważną datą przydatności do spożycia, które będą przeznaczone na paczki świąteczne dla  rodzin ubogich, osób samotnych oraz bezdomnych naszej parafii.  Paczki będą wydawane 24 marca podczas dyżuru.

 

 1. Zgodnie z rozporządzeniami w naszym kościele podczas Mszy Świętych i nabożeństw może przebywać jednocześnie 60 osób (1 osoba na 15 m2). Prosimy, aby za wyjątkiem rodzin, zachowywać obowiązujący dystans społeczny jak również przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa podczas nabożeństw.

 

 1. Serdecznie zachęcamy chętnych i odważnych do podjęcia posługi lektora podczas Mszy św. w naszym kościele.

 

 1. Zachęcamy gorąco do czytania prasy katolickiej. Na stoliku z gazetami znajdziecie m.in. najnowszy nr „Przewodnika Katolickiego”.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które w minionym czasie otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszej świątyni. Sprzątanie kościoła w przyszłą sobotę o godz. 10.00.

Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Władysława Morkowskiego, l. 85, z ul. Cmentarnej, śp. Mariana Pietraszko, l. 89 z ul. Aleksandrowskiej, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

_________

_________________________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6 Niedziela Zwykła – 14 lutego 2021

 1. Najbliższa środa,17 lutego, to Środa Popielcowa. Rozpoczynając Wielki Post posypiemy nasze głowy popiołem na znak pokuty. Tego dnia obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych i ograniczeniu ilości posiłków do trzech (w tym jeden do syta). Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje od ukończenia 14 roku życia (bez górnej granicy wieku). Post ilościowy (ścisły) od 18 do 60 roku życia. Msze św. tego dnia o godz.: 7.00, 9.00; 18.00 i 00. Ofiary składane na tacę w Środę Popielcową przeznaczone są na wsparcie hospicjów działających w diecezji bydgoskiej.

 

 1. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek do południa zaraz po Mszy św. sprawowanej o godz. 9.00 oraz po południu o godz. 17.15; Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.15. Kazania pasyjne głosić będzie o. Adam.

 

 1. W pierwszy piątek Wielkiego Postu – przypadający w tym roku 19 lutego – Kościół w Polsce będzie po raz kolejny przeżywał dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 21 lutego, zapraszamy Dzieci pierwszo-komunijne i ich Rodziców na specjalnie dla nich sprawowaną Mszę św. o godz. 15.00.

 

 1. PZ Caritas dyżuruje w każdą środę od godz. 17.00 do 18.00. Kontynuujemy akcję pomocy w funkcjonowaniu łaźni dla bezdomnych, która znajduje się na ul. Drukarskiej w Bydgoszczy. Potrzeba przede wszystkim każdej ilości skarpet oraz bielizny męskiej i damskiej, a także butów. Z serca dziękujemy za wszystkie już dostarczone dary.

 

 1. Od przyszłej niedzieli,  21 lutego  do 23 marca, będzie wystawiony w kościele kosz na trwałe artykuły spożywczez ważną datą przydatności do spożycia, które będą przeznaczone na paczki świąteczne dla  rodzin ubogich, osób samotnych oraz bezdomnych naszej parafii.  Paczki będą wydawane 24.03 podczas dyżuru.

 

 1. Zgodnie z rozporządzeniami w naszym kościele podczas Mszy Świętych i nabożeństw może przebywać jednocześnie 60 osób (1 osoba na 15 m2). Prosimy, aby za wyjątkiem rodzin, zachowywać obowiązujący dystans społeczny jak również przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa podczas nabożeństw.

 

 1. Serdecznie zachęcamy chętnych i odważnych do podjęcia posługi lektora podczas Mszy św. w naszym kościele. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy św.

 

 1. Zachęcamy gorąco do czytania prasy katolickiej. Na stoliku z gazetami znajdziecie m.in. najnowszy nr „Przewodnika Katolickiego”.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które w minionym czasie otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszej świątyni. Sprzątanie kościoła w przyszłą sobotę o godz. 10.00.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Barbarę Fryc, l. 72, z ul. Węgierskiej, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

 __________________________________________________________

__________________________________________________________

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 Niedziela Zwykła – 7 lutego 2021

 1. W najbliższy czwartek, 11 lutego, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes przypada Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy Świętych w naszym kościele modlić się będziemy za wszystkich chorych, zwłaszcza za chorych z naszej parafii, a podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 będziemy udzielali Sakramentu Namaszczenia Chorych.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 14 lutego, członkowie Zakonu Św. Łazarza, po Mszach Świętych będą rozprowadzać kalendarze-cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwolą na wsparcie działania Centrum opieki Perinatalnej św. Łazarza (hospicjum perinatalnego), które ma pod swoją opieką rodziny spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka. koszt cegiełki wynosi 50 złotych. Zachęcamy do wsparcia.

 

 1. PZ Caritas dyżuruje w każdą środę od godz. 17.00 do 18.00. Bardzo chcielibyśmy pomóc w funkcjonowaniu łaźni dla bezdomnych, która znajduje się na ul. Drukarskiej w Bydgoszczy. Potrzeba przede wszystkim każdej ilości skarpet oraz bielizny męskiej i damskiej, a także butów. Z serca dziękujemy za wszystkie już dostarczone dary.

 

 1. Zgodnie z rozporządzeniami w naszym kościele podczas Mszy Świętych i nabożeństw może przebywać jednocześnie 60 osób (1 osoba na 15 m2). Prosimy, aby za wyjątkiem rodzin, zachowywać obowiązujący dystans społeczny jak również przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa podczas nabożeństw.

 

 1. Serdecznie zachęcamy chętnych i odważnych do podjęcia posługi lektora podczas Mszy św. w naszym kościele. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy św.

 

 1. Zachęcamy gorąco do czytania prasy katolickiej. Na stoliku z gazetami znajdziecie m.in. najnowszy nr „Przewodnika Katolickiego”, a w nim artykuł o wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej, o hospicjach perinatalnych, o skutkach aborcji dla kobiety i wiele innych ciekawych treści.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które w minionym czasie otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła. Dziękujemy też za mnóstwo bardzo dla nas ważnych gestów życzliwości ze strony wielu z Was. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszego kościoła.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Renatę Szwacz, l. 64 z ul. Wieniawskiego, śp. Zygmunta Bandurskiego, l. 79 z ul. Przyjaznej, śp. Teresę Szalkowską, l. 85 z ul. Kreciej, śp. Jerzego Gazińskiego, l. 76 z ul. Boya Żeleńskiego, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.

__________________________________________________________