Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Kal. liturgiczny

 
Poniedziałek I tygodnia Wielkiego Postu
19 lutego 2018r.

Kal. parafialny

Warto wiedzieć

 
 
 
W każdy czwartek o godzinie 19:00  w salce obok Biura parafialnego miting zamknięty   Grupy AA JAKUB.
*
W ostatni czwartek
każdego miesiąca  o godzinie 18:00 Msza święta w intencji trzeźwości a po niej o 19:00
otwarty dla wszystkich Miting Grupy JAKUB
 

Szybki kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Ducha Świętego
ul. Glinki 40
85-174 Bydgoszcz 43
skr.poczt. 33
Telefon: 52 371 38 96
E-mail :miro2203@o2.pl

Strona główna

Adwent

                                             
 Bóg przychodzi do człowieka. To jest podstawowy wymiar naszej wiary. Żyjemy wiarą, gdy otwieramy się na "przyjście Boga", gdy trwamy "w adwencie". Modlitwa "Anioł Pański", którą odmawiamy, przypomina nam, jak była otwarta na przyjście Boga Najświętsza Maryja Panna: Ona wprowadza nas w Adwent.      

    Myślę przede wszystkim o tym adwencie, który urzeczywistnia się w sakramencie chrztu świętego. Człowiek przychodzi na świat. Rodzi się jako dziecko swoich rodziców. Rodzice świadomi tego dziedzictwa, kierując się wiarą w Słowo Chrystusa, przynoszą to swoje dziecko do chrztu. Pragną otworzyćjego duszę na przyjście Zbawiciela, na Jego "adwent". W ten sposób adwent oznacza też początek nowego życia. Zostaje niejako zdjęta z tego dziecięcia pieczęć grzechu pierworodnego i zostaje wszczepiony początek nowego życia, Bożego życia. Chrystus bowiem nie przychodzi z próżnymi rękami. Przynosi nam Boże życie. Chce, abyśmy życie mieli i mieli je w obfitości (por. J 10,10).
   Wiadomo, że każda parafia jest miejscem chrztu. W ten sposób staje się ona też miejscem "przyjścia". Nieustannie trwa "w adwencie". Oczekuje w każdym nowym parafianinie na przyjście Pana. (Bł. Jan Paweł II)
    

Strona główna | Aktualności | Nasza parafia | Duszpasterstwo | Grupy parafialne | Galeria zdjęć | Kontakt wykonanie:

E-parafia