Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Kal. liturgiczny

 
Poniedziałek I tygodnia Wielkiego Postu
19 lutego 2018r.

Kal. parafialny

Warto wiedzieć

 
 
 
W każdy czwartek o godzinie 19:00  w salce obok Biura parafialnego miting zamknięty   Grupy AA JAKUB.
*
W ostatni czwartek
każdego miesiąca  o godzinie 18:00 Msza święta w intencji trzeźwości a po niej o 19:00
otwarty dla wszystkich Miting Grupy JAKUB
 

Szybki kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Ducha Świętego
ul. Glinki 40
85-174 Bydgoszcz 43
skr.poczt. 33
Telefon: 52 371 38 96
E-mail :miro2203@o2.pl

Aktualności: OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.02. 2018 r.

     1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

     2. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami i zbiórka ofiar do puszek na ten cel..

     3. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:15, Gorzkie Żale w niedzielę o godz.17:00.

     4. Prosimy o przygotowanie rozważań i animację Drogi Krzyżowej następujące wspólnoty: 23 02. br. Żywy Różaniec, 2. 03.br. Drogę Neokatechumenalną, 9 03. br. ministrancką Służbę Liturgiczną, 16.03. br. Odnowę w Duchu Świętym, 23.03 PZ Caritas, 27.03.br o g. 15:00 w Wielki Piątek – Kapłanów wraz z Szafarzami i przedstawicielami Rady Parafialnej, Dziękujemy Duszpasterstwu Trzeźwości za drogę krzyżową animowaną w miniony piątek 16.02.br.

     5. Kazania Pasyjne podczas Gorzkich Żali , głosi w tym roku o. Krzysztof Ferenc CSSp, Rektor naszego misyjnego Wyższego Seminarium Duchownego.

     6. Chorych i osoby w podeszłym wieku zachęcamy do korzystania z posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej, Bardzo usilnie i serdecznie zapraszamy nowych mężczyzn do posługi jako nadzwyczajni szafarze i do dołączenia do posługujących już w parafii szafarzy. Rekolekcje formacyjne dla kandydatów na szafarzy odbędą się w dniach 2-4 marca w Domu Rekolekcyjnym na Piaskach. Oczekujemy na zgłoszenia kandydatów.

     7. Parafialny Zespół Caritas dyżuruje w środy od 17:00 do 18:00. Przy wyjściu z kościoła jest wystawiony kosz na trwałe art. spożywcze, które będą przeznaczone na pomoc świąteczną dla najuboższych rodzin, samotnych orazbezdomnych naszej parafii.- GRUPA JAKUB spotyka się w salce na mitingu trzeźwościowym w czwartki o 19:00.Dla zainteresowanych - jest Msza święta o 18:00.

     8. Odnowa w Duchu Świętym posługuje modlitwą wstawienniczą we wtorki od godz. 17:00- 18:00. Istnieje także możliwość skorzystania z porady psychologa lub psychiatry, w pierwszy wtorek miesiąca psycholog, w trzeci wtorek miesiąca psychiatra.(-w pierwszy poniedziałek miesiąca po wieczornej mszy świętej,Odnowa w Duchu Świętym modli się przed, Najświętszym Sakramentem o świętość kapłanów).

     9. Ministranci i lektorzy spotykają się w sobotę o 11:00 w salce obok biura. Zapraszamy chłopców do służby przy ołtarzu. ( Poszukujemy osoby która poprowadziłaby naszą parafialną scholę)

     10.Papież Franciszek zwrócił się do całego Kościoła – a więc i do nas – z apelem , aby piątek 23 lutego br. był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i Sudanie Południowym. Ks. Biskup Jan Tyrawa prosi nas , abyśmy tego dnia we wszystkich mszach świętych, nabożeństwach pasyjnych i osobistych modlitwach pamiętali o tej intencji i zachęcie Papieża.

     11.Informujemy, że wielkopostne spotkanie parafialnych zelatorów i zelatorek Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 24 lutego br i rozpocznie się Mszą o godz. 10:30 w parafii św. Maksymiliana w Bydgoszczy przy ul Kolibrowej 5, Spotkanie zakończy się ok. 15:00.

     12.Od stycznia ruszyły przygotowania do ŚDM w Panamie . Zainteresowane osoby zaproszone sa na comiesięczne spotkania formacyjne , które odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca w godzinach od 18:00 do 20:00 w parafii MB Królowej Męczenników w Fordonie.

     13.Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w czwartek 19 kwietnia. Zachęcamy wszystkich tegorocznych maturzystów do udziału w tej pielgrzymce.

     14.Dziś zbiórka ofiar do puszek na rzecz Caritas Diecezji Bydgoskiej. 

     15.Zachęcamy do nabywania Przewodnika Katolickiego i innej prasy katolickiej wyłożonej na stolikach przy wyjściu z kościoła. 

- POLECAJMY BOGU zmarłych w minionym tygodniu: Śp. Emilię Polak z ul. Podleśnej 6A, Śp. Zbigniewa Ziętka z ul. Komuny Paryskiej 8/19 (pogrzeb w środę 21 .02 br. Msza św. pogrzebowa o g. 13:30 w kościele na Cmentarzu Nowofarnym przy ul. Artyleryjskiej, Śp. kapłanów i braci zakonnych, wszystkich parafian i dobrodziejów oraz zmarłych z naszych rodzin; ,, Wieczny odpoczynek.... 

Bardzo prosimy w przypadku pogrzebu kontaktować się w pierwszej kolejności z duszpasterzami parafii, choćby telefonicznie, którzy udzielą informacji i pomogą przeprowadzić formalności, nie kontaktujmy się przez pośrednictwo Zakładu Pogrzebowego, ale osobiście.Podobnie w przypadku narzeczonych planujących zawarcie sakramentu małżeństwa. Prosimy wpierw ustalać termin w parafii, a później kolejne sprawy.

Rodziców zgłaszających chrzest prosimy, aby czynili to razem w Biurze Parafii, przedstawiając akt urodzenia dziecka.

Na rodziców chrzestnych odpowiedzialnie wybierajmy osoby wierzące i praktykujące. Pierwszym kryterium przy wyborze nie są więzy rodzinne, ale praktykowanie wiary przez kandydatów na rodziców chrzestnych.

Przy udzielaniu tego sakramentu i pozostałych nie jest istotne gdzie się jest zameldowanym, ale gdzie się faktycznie mieszka, i to decyduje o przynależności do parafii. Sakramenty przyjmujemy w swoim kościele parafialnym, chyba, że istnieją poważne przeszkody, w takim przypadku za zgodą ks. proboszcza parafii zamieszkania.

Prosimy nowych Parafian o zgłaszanie zamieszkania na terenie parafii, a wyjeżdżających z kraju na dłużej również o taką informację.

Wszelkie dokumenty w Biurze Parafii należy składać i odbierać osobiście.

 

Konta parafialne: 

Bank PKO BP 

25 1020 1462 0000 7602 0278 6804

Lub Bank Pekao 

SA 07 1240 1183 1111 0000 1290 6473


 

 

Strona główna | Aktualności | Nasza parafia | Duszpasterstwo | Grupy parafialne | Galeria zdjęć | Kontakt wykonanie:

E-parafia