OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Święto Chrztu Pańskiego
10 stycznia 2021

 1. Zapraszamy na koncert kolęd, który odbędzie się dzisiaj (w niedzielę) w katedrze bydgoskiej. Ze względu na obostrzenia w świątyni może przebywać 50 osób. Dlatego wydarzenie artystyczne będzie również transmitowane na żywo na Facebooku na stronie: Muzyka w Katedrze. Wszystko rozpocznie Msza św. o godz. 18.00.

 

 1. Jutro, w poniedziałek, wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 animuje wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Po Mszy św. adoracja Jezusa Eucharystycznego. Na Mszę i adorację serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy przeżywają 33 dniowe rekolekcje zawierzenia.

 

 1. W związku z pandemią oraz narodową kwarantanną PZ Caritas nie dyżuruje do 17.01.2021r.

 

 1. Zgodnie z rozporządzeniami w naszym kościele podczas Mszy Świętych i nabożeństw może przebywać jednocześnie 60 osób (1 osoba na 15 m2). Prosimy, aby za wyjątkiem rodzin, zachowywać obowiązujący dystans społeczny jak również przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa podczas nabożeństw.

 

 1. Serdecznie zachęcamy chętnych i odważnych do podjęcia posługi lektora podczas Mszy św. w naszym kościele. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy św.

 

 1. 1 stycznia rozpoczęliśmy w naszej parafii 33-dniowe rekolekcje zawierzenia się w duchową niewolę Maryi. Polecamy modlitwie wszystkie osoby, które je przeżywają.

 

 1. Taca z 6 stycznia została przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny. Zebraliśmy dokładnie 048,80 PLN. Natomiast 740,00 PLN ofiar za kredę i kadzidło przeznaczyliśmy na cele misyjne Zgromadzenia Ducha Świętego.

 

 1. Za pośrednictwem KEP, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa.

 

 1. W tym tygodniu zapraszamy na Msze Święte kolędowe i na „Kolędowe Dwudziestki”: we wtorek 12.01 mieszkańców z ul. Wiosny Ludów 1, 3 , 5 i 7; w środę z ul. Wiosny Ludów 2, 4 6 i 8; w czwartek z ul. Węgierskiej 1, 3, 5 i 7; w piątek z ul. Przyjaznej 1, 3, 5 i w sobotę z ul. Przyjaznej 2, 4, 6 i 7.

 

 1. Zachęcamy gorąco do czytania prasy katolickiej. W najnowszym nr. „Przewodnika Katolickiego” m.in. bardzo ciekawe wywiady z Panem Prof. Władysławem Sinkiewiczem naszym parafianinem.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które w minionym czasie otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła. Dziękujemy też za mnóstwo bardzo dla nas ważnych gestów życzliwości ze strony wielu z Was. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe. Jesteście naprawdę kochani!

 

 1. Pozostaje też kwestia sprzątania naszego kościoła. Osoby chętne do tej posługi prosimy o kontakt.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Mirosława Graczyka, l. 82, z ul. Glinki, śp. Włodzimierza Olek, l. 88, z ul. Norwida, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.