OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela po Bożym narodzeniu
3 stycznia 2021

 

  1. Jutro, w poniedziałek, wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 animuje wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Po Mszy św. adoracja Jezusa Eucharystycznego w intencji świętości kapłanów. Na Mszę i adorację serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy przeżywają 33 dniowe rekolekcje zawierzenia się Maryi.

 

  1. W środę, 6 stycznia, obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego. W tym roku wyjątkowo NIE ODBĘDZIE SIĘ tradycyjne już „Kolędowanie u Duchaczy”, czyli wspólne, rodzinne śpiewanie kolęd w kościele rektorskim na Al. JPII.

 

  1. W związku z pandemią oraz narodową kwarantanną PZ Caritas nie dyżuruje w dniach od 23.12 do 17.01.2021r.

 

  1. Zgodnie z rozporządzeniami w naszym kościele podczas Mszy Świętych i nabożeństw może przebywać jednocześnie 60 osób (1 osoba na 15 m2). Prosimy, aby za wyjątkiem rodzin, zachowywać obowiązujący dystans społeczny jak również przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa podczas nabożeństw.

 

  1. Serdecznie zachęcamy chętnych i odważnych do podjęcia posługi lektora podczas Mszy św. w naszym kościele. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy św.

 

  1. 1 stycznia rozpoczęliśmy w naszej parafii 33-dniowe rekolekcje zawierzenia się w duchową niewolę Maryi. polecamy waszej modlitwie wszystkie osoby, które je przeżywają.

 

  1. Cała składka z pierwszej Pasterki była przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia. Zebraliśmy dokładnie 710,00 PLN. Natomiast składka z drugiego dnia Świąt przeznaczona była na uczelnie katolickie w Polsce. Na ten cel zebraliśmy 2.885,80 PLN. Taca z 6 stycznia będzie przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny.

 

  1. Za pośrednictwem KEP, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa.

 

  1. Tegoroczne odwiedziny duszpasterskie, zwane „kolędą” nie będą miały tradycyjnej formy. W poszczególne dni wierni wyznaczonych ulic parafii zaproszeni będą na Mszę Świętą w kościele sprawowaną również w ich intencji. Prosimy o przynoszenie w buteleczkach lub pojemnikach wody, którą pobłogosławimy podczas liturgii. Po Mszy świętej będzie można zabrać tekst modlitwy kolędowej. Ofiary zebrane podczas Mszy będą przeznaczone na potrzeby parafii. Po powrocie do domu prosimy pokropić mieszkanie odmawiając modlitwę błogosławieństwa domu i śpiewając kolędy. Msze Święte Kolędowe rozpoczniemy we wtorek 5 stycznia 2021 roku. Będą one sprawowane o godz. 18.00. Natomiast każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy tych wszystkich, których rytmy pracy i obowiązków uniemożliwiają przybycie na godz. 18.00 na krótką liturgię kolędową „Kolędową Dwudziestkę” z modlitwą za rodziny, błogosławieństwem wody i możliwością przyjęcia Komunii Świętej. Sugerowany Plan Kolędy 2021 umieszczony jest w gablotach i na stronie parafialnej.

 

  1. Polecajmy Bogu zmarłych: śp. Czesławę Kwiatkowską, l. 89, z ul. Komuny Paryskiej, śp. Teresę Nowacką, l.87, z ul. Przyjaznej, śp. Urszulę Grey Nadolską, l. 77, z ul. Boya Żeleńskiego, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.