OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
27 grudnia 2020

 

 1. Przede wszystkim z serca dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się poświęcając swój czas, siłę, środki, aby przygotować nasz kościół do Świąt. Dziękujemy ofiarodawcom choinek. Dziękujemy Harcerzom za przygotowanie żłóbka. Dziękujemy za waszą dobroć, za wszelkie ofiary, które w minionym czasie otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła i na budowę schodów. Dziękujemy za zaangażowanie w prace porządkowe. Wszystkim ogromne, z serca płynące PODZIĘKOWANIA.

 

 1. W najbliższy czwartek 31 grudnia przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Ze względu na wprowadzone obostrzenia sanitarne, wieczorna Msza Święta dziękczynna wraz z nabożeństwem będzie sprawowana wyjątkowo o godz. 17.00.

 

 1. W piątek 1 stycznia (w pierwszy piątek miesiąca) przypada Uroczystość Świętej Bożej RodzicielkiMaryi. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Pokoju. Msze Święte sprawowane będą zgodnie z porządkiem niedzielnym.

 

 1. W sobotę, 2 stycznia, w pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy św. sprawowanej o godz. 9.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

 

 1. W związku z pandemią oraz narodową kwarantanną PZ Caritas nie dyżuruje w dniach od 23.12 do 17.01.2021r.

 

 1. Zgodnie z rozporządzeniami w naszym kościele podczas Mszy Świętych i nabożeństw może przebywać jednocześnie 60 osób (1 osoba na 15 m2). Prosimy, aby za wyjątkiem rodzin, zachowywać obowiązujący dystans społeczny jak również przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa podczas nabożeństw.

 

 1. Serdecznie zachęcamy chętnych i odważnych do podjęcia posługi lektora podczas Mszy św. w naszym kościele. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy św.

 

 1. Gorąco zachęcamy do przeżycia rekolekcji zawierzenia się w duchową niewolę Maryi. Rozpoczynamy 31 grudnia Mszą Świętą o 17.00.

 

 1. Za pośrednictwem KEP, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa.

 

 1. Zbliża się czas duszpasterskich odwiedzin i błogosławieństwa rodzin, czyli „kolędy”. W tym roku nie odbędzie się ona w formie tradycyjnej. Na dzień dzisiejszy chcemy zapraszać Was do kościoła zgodnie z programem, który zostanie stworzony i opublikowany, na Msze św. o godz. 18.00 i, dla pracujących, na tzw. liturgię kolędową, która odbywać się będzie każdego dnia o godz. 20.00. Każdy będzie mógł przynieść swoje naczynie z wodą, która zostanie pobłogosławiona. Rozdawane będą też teksty liturgii domowej, którą będziemy mogli przeżyć w naszych rodzinach. Plan „kolędy” zostanie podany w przyszłą niedzielę.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych z naszych rodzin, zmarłych Współbraci, Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół.