OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

22 listopada 2020

 

  1. Uroczystość Chrystusa Króla to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy okres Adwentu, który ma być czasem naszego radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.
  2. Ze względu na obowiązujące obostrzenia zawieszone zostały spotkania grup duszpasterskich oraz spotkania w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii i Bierzmowania. Również biuro parafialne pozostaje nieczynne. Jesteśmy do waszej dyspozycji po każdej Mszy św. w zakrystii. W sprawach nagłych prosimy o kontakt telefoniczny. Na stronie parafii w zakładce „kontakt” umieszczone zostały numery komórkowe wszystkich kapłanów. Będziemy informowali na bieżąco w zależności od zmieniającej się sytuacji.
  3. Parafialny Zespół CARITAS dyżuruje obok salki parafialnej w każdą środę w godz. 17.00-18.00. Od przyszłej Niedzieli 29.11 do 15.12  przy wyjściu z kościoła będzie wystawiony kosz na trwałe artykuły spożywcze z ważną datą przydatności do spożycia, które będą przeznaczone na paczki świąteczne dla ubogich rodzin, osób samotnych oraz bezdomnych naszej parafii.
  4. Wsłuchując się w głosy zatroskania, za które bardzo dziękujemy, mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią, jak również zmian w naszej wspólnocie zakonnej, chcielibyśmy mimo wszystko, jak najszybciej będzie to możliwe, zrealizować modyfikację wejścia do kościoła. Chodzi o zamontowanie barierki i stworzenie kilku stopni schodów w dolnej części podestu prowadzącego do głównych drzwi kościoła. Wszystkich chętnych do zaangażowania się w realizację tej inwestycji, która służyć ma głównie poprawieniu naszego bezpieczeństwa, bardzo prosimy o kontakt.
  5. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej ogłasza nabór na Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej oraz Studium Duchowości Karmelitańskiej. Zajęcia będą się odbywały w formie zdalnej dwa razy w miesiącu, we wtorki od godz. 17.00 do 20.30. Dodatkowe informacje na stronie bydgoskateologia.pl.
  6. W tym tygodniu we wtorek obchodzić będziemy wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dunc-Lac, kapłana i Towarzyszy.
  7. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, które otrzymaliśmy na utrzymanie kościoła. W tych trudnych czasach każdy gest ofiarności jest niezwykle ważny i doceniany. Bóg zapłać!
  8. Zgodnie z rozporządzeniami w naszym kościele podczas Mszy Świętych i nabożeństw może przebywać jednocześnie 60 osób (1 osoba na 15 m2).

Prosimy, aby za wyjątkiem rodzin, zachowywać obowiązujący dystans społeczny jak również przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa podczas nabożeństw.

  1. Zachęcamy do nabycia i do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze jest mowa również o naszej parafii.
  2. W dni powszednie adoracja Jezusa Eucharystycznego po Mszy św. sprawowanej o godz. 7.00 aż do Mszy św. o godz. 9.00.