Biskup Jan Tyrawa przekazał do szpitali 1,5 tys. maseczek i 3 tys. rękawic

Półtora tysiąca maseczek ochronnych oraz trzy tysiące rękawic – to osobiste dary biskupa ordynariusza Jana Tyrawy w czasie epidemii koronawirusa. Trafiły one za pośrednictwem diecezjalnej Caritas do placówek medycznych.

Środki w pierwszej kolejności zostały przekazane do Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego im. Tadeusza Browicza w Bydgoszczy oraz Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy. – W związku z szerzącą się epidemią, zarówno osoby indywidualne jak i instytucje, w tym przedstawiciele Kościoła, starają się wesprzeć w różnych działaniach Służbę Zdrowia. Caritas Diecezji Bydgoskiej jest instytucją, która swoje dzieła realizuje w imieniu biskupa diecezji. W tym przypadku biskup Jan Tyrawa postanowił osobiście przekazać własne środki na zakup półtora tysiąca masek medycznych i trzech tysięcy rękawic. Jego sercu są także bliskie dzieci, które chorują i cierpią. Dlatego dary trafiły także do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy – powiedział ks. prałat Wojciech Przybyła.

Dyrektor Caritas Diecezji Bydgoskiej dodał, że prowadzone działania są „początkiem służby w czasie epidemii koronawirusa”, w ramach ogólnopolskiego projektu Caritas „Wdzięczni Medykom”.

Szczegóły na temat programu TUTAJ.

Tekst i zdjęcie: Marcin Jarzembowski

Żródło