OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV Niedziela Zwykła 20 września 2020

 1. 1. Od wtorku 15 września do soboty 19 września br. obradowała XVI Kapitula Prowincjalna naszego Zgromadzenia Ducha Świętego, która Przełożonym Prowincji na drugą kadencję wybrała o. Marka Myślińskiego CSSp. Dziękujemy za modlitwę w intencji Kapituły, Prowincjała i nowej Rady Prowincji Polskiej naszego Zgromadzenia.

 

 1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

 

 1. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcamy też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła, organizacje katolickie, parafialna Caritas, schola, Liturgiczna Służba Ołtarza…czyli ministranci, lektorzy i Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

 

 1. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii będziemy dziękować Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.

5, W najbliższy czwartek 24 września po Mszy św. wieczornej o 18:00 – odbędzie się Próba dzieci komunijnych którzy przyjmą Komunię Świętą       4 października podczas Mszy sw. o 11:00. Obecność obowiązkowa.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 27 września, w Kościele będziemy obchodzić 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki.

 

7.W tym tygodniu patronują nam:

 • 21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.
 • 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

 

 1. W minioną ,2 niedziela miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, wyniosły- 4967 zł. Natomiast do puszek na Rzecz Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej zebraliśmy ofiary na kwotę 590 zł BÓG ZAPLAĆ ZA OFIARNOŚĆ!

W dzisiejszą niedzielę 20.09.br. ofiary do puszek na rzecz swoich podopiecznych zbiera Parafialna Caritas.

 

9.Zachęcamy do nieustannego przestrzegania zobowiązania do zakrywania ust i nosa nie tylko w czasie nabożeństw w kościele, ale i w przestrzeni życia społecznego.


10.
Przypominamy też, że nadal obowiązują zalecenia Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski dotyczące środków ostrożności i praktyk religijnych. Znak pokoju bez podawania ręki (skinienie głową), możliwość Komunii Świętej na rękę – do czego jak najusilniej zachęcamy). Oraz dezynfekcja rąk przy wchodzeniu i wychodzeniu z kościoła.

 

 1. W naszym kościele spowiednik jest dostępny w konfesjonale codziennie 15 minut przed Mszą św. i nabożeństwem.
  12. Biuro parafialne czynne jest według stałego porządku: wtorek, czwartek i piątek od 15:30 do 17:00 a w środę i w sobotę od 10:00 do 11:00. Działalność swoją wznowił PZ Caritas, wspólnoty i grupy duszpasterskie a także Grupa AA Jakub

 

13.Serdecznie zapraszamy na katechezę przedmałżeńską z kursem tańca, która rozpocznie się w poniedziałek 12 października w parafii św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły na plakacie i na ulotkach wyłożonych na stoliku z prasą

 

 1. 14. Polecajmy Bogu zmarłych Śp. Mariana Frąszczka l.70 z ul. Rozłogi Śp. kapłanów i braci zakonnych, parafian i dobrodziejów, zmarłych z naszych rodzin i wszystkich zmarłych wskutek koronawirusa. Wieczny odpoczynek

konta parafialne: Bank PKO BP: 25 1020 1462 0000 7602 0278 6804
Bank Pekao SA: 07 1240 1183 1111 0000 1290 6473
Bóg zapłać za wpłaty i ofiary