OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 20.05. 2018.

 

 1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele. Przeżywana dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – to główne święto patronalne naszej parafii oraz misyjnego Zgromadzenia Ducha Świętego. Prosimy o modlitwę we wszystkich intencjach misyjnego Zgromadzenia i rodziny parafialnej.
 2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
 1. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.
 2. W dzisiejszą niedzielę, o 10:30 uroczyście przeżywamy w parafii Rocznicę I Komunii świętej dzieci klas IV. Prosimy o zgromadzenie się dzieci z rodzicami przed kościołem najpóźniej o 10:15. Z racji Uroczystości prosimy o uszanowanie rezerwacji miejsc w ławkach w pierwszej kolejności dla dzieci rocznicowych i ich rodzin.

Na codzienną Mszę świętą o 18:00 i na nabożeństwo majowe zapraszamy wszystkie dzieci – zwłaszcza komunijne i rocznicowe –  najlepiej w towarzystwie rodziców.

 1. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 2. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.
 3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz inwestycji w parafii w drugą niedzielę miesiąca. Ofiary tym razem wyniosły: 7257 zł
 5. W minioną środę po Mszy wieczornej, o 19:00, odbyło się w plebanii spotkanie robocze członków Rady parafialnej. Omówiono sprawę przygotowań do Uroczystości Bożego Ciała oraz do uroczystości Odpustowych naszego kościoła – które odbędą się w niedzielę 10 czerwca br. i połączone będą z Sakramentem Bierzmowania i wizytacją kanoniczną naszej parafii. Prosimy parafian o zaangażowanie i pomoc w przygotowaniach i organizacji tych wydarzeń.
 6. Natomiast w najbliższy wtorek 22 maja na mszę wieczorną z nabożeństwem majowym zapraszamy wszystkich gimnazjalistów- kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

 

 1. Jak co roku Diecezjalna Caritas organizuje Dzień Dziecka, który odbędzie się 26 maja w Myślęcinku.

PZC dyżuruje w środy od 17:00-do 18:00

 1. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym modli się w poniedziałki podczas Mszy o 18:00 oraz posługuje modlitwą wstawienniczą we wtorki od godz. 17- 18. (możliwość skorzystania z porady psychologa lub psychiatry, w pierwszy wtorek miesiąca, w trzeci wtorek miesiąca psychiatra).
 2. W czwartek o 19:00 w salce obok biura parafialnego na mitingu, spotyka się Grupa Trzeźwościowa JAKUB. Wcześniej okazja do udziału w Mszy św. o 18:00 w kościele.
 3. W soboty na Mszy św. o godzinie 9:00 spotykają się ministranci. Po Mszy zbiórka w salce.
 4. Wspólnota Żywego Różańca udaje się na ogólnopolską pielgrzymką na Jasną Górę w dniach 1 i 2 czerwca. Koszt przejazdu z noclegiem dla jednej osoby wynosi 135 zł. (Zapisy w najbliższym tygodniu po wieczornym nabożeństwie majowym. Ilość miejsc ograniczona).
 5. W tym roku Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) przypada w ostatni, 31 dzień maja. Plan trasy procesji (*ze względu na długotrwałe i bardzo uciążliwe utrudnienia w dojeździe i dojściu do parafii) przedstawia się następująco: ul. Mogileńska, Cmentarna, Barcińska, Norwida, Jaracza, Zelwerowicza do Mogileńskiej i powrót do kościoła. Liczymy na pomoc i zaangażowanie sąsiadów i wszystkich parafian w budowę 4 ołtarzy stacyjnych oraz w udekorowanie ulic i posesji. Ołtarze prosimy ustawić przy ul Mogileńskiej …. P. Grochal, przy ul Cmentarnej 32 p. Wieczór, przy ul. Norwida ………. Jaracza…….

16.Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć prasę katolicką: min. Przewodnik Katolicki i Misyjne Drogi.

 1. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 •  26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), włoski kapłan, apostoł Rzymu wprowadzający z powodzeniem nowe formy duszpasterstwa.
 1. Polecajmy Bogu: Śp. Barbarę Racławską, z ul. Komuny Paryskiej, Śp. Zofię Koperską, z ul. Komuny Paryskiej, Śp. Janinę Sielicką z ul. Norwida, Polecajmy także ojca naszego współbrata zakonnego Andrzeja, Śp. Tadeusza Owcę z Krosna – Śp. kapłanów i braci zakonnych, wszystkich parafian i dobrodziejów oraz zmarłych z naszych rodzin; Wieczny odpoczynek….

 

 konta parafialne:

Bank PKO BP

25 1020 1462 0000 7602 0278 6804

Lub    Bank Pekao SA

07 1240 1183 1111 0000 1290 6473