OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 Niedziela Zwykła 5 lipca 2020

  1. 1. W dzisiejszą niedzielę podczas Mszy świętej o 11:00 odbędzie się I Komunia święta 19 dzieci. Ze względu na ten fakt, że do Komunii przystąpi większa liczba dzieci – bardzo prosimy osoby nie zainteresowane bezpośrednio udziałem w liturgii komunijnej o udział we Mszy św. na jednej z pozostałych Mszy św. poza godziną 11:00.

Zgodnie z ustaleniami poczynionymi z rodzicami dzieci komunijnych,
I Komunia święta odbywać się będzie w grupach przez najbliższe niedziele – do końca lipca br. o godzinie 11:00. W soboty o 10:00 dzieci przeżywać będą Sakrament Pokuty i Pojednania, czyli Spowiedź świętą. Do Spowiedzi zapraszamy także rodziców i krewnych dzieci komunijnych. Przypominamy rodzicom dzieci komunijnych: Jeśli jacyś rodzice pragną, by ich dziecko przystąpiło do I Komunii świętej jeszcze podczas wakacji proszę zgłosić ten fakt Ojcu Proboszczowi i Pani Katechetce celem ustalenia indywidualnego terminu (niedziela lub dzień powszedni) i sposobu przygotowania …) Pozostałe dzieci – jeśli tylko warunki związane z opanowaniem pandemii koronawirusa na to pozwolą-podczas wspólnej uroczystości I Komunię świętą przyjmą w niedzielę 4 października br.

  1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój  i zbawienie.

 

  1. W poniedziałek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

 

  1. W sobotę, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Święty Paweł VI w 1964 roku ogłosił Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Świętym Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec.

 

  1. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica                 i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce.
  • 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, ze Lwowem i z Poznaniem; słynął     z wiedzy teologicznej i daru prorokowania.
  • 11 VII – św. Benedykt (480-547), opat, napisał regułę która stała się podstawą dla wielu rodzin zakonnych na Zachodzie; św. Paweł VI w 1964 roku ogłosił go głównym patronem Europy.

6.Zachęcamy do nieustannego przestrzegania zobowiązania do zakrywania ust        i nosa nie tylko w czasie nabożeństw w kościele, ale i w przestrzeni życia społecznego.
7.
Przypominamy też , że nadal obowiązują zalecenia Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski dotyczące środków ostrożności i praktyk religijnych. Znak pokoju bez podawania ręki (skinienie głową), możliwość Komunii Świętej na rękę – do czego jak najusilniej zachęcamy). Oraz dezynfekcja konfesjonału po każdym penitencie.
8. W naszym kościele spowiednik jest dostępny w konfesjonale przy codziennie 15 minut przed Mszą św. i nabożeństwem.
9.Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu biuro parafialne czynne jest tylko we wtorki i czwartki od 15:30 do 17:00. Działalność swoją na czas wakacji zawiesił także PZ Caritas, który wznowi dyżury 2 września br.

  1. 10. Bóg zapłać wszystkim drogim parafianom i przyjaciołom za zrozumienie i wsparcie. Dziękujemy serdecznie tym parafianom, którzy rozumiejąc niezwykle trudną sytuację w jakiej znajduje się nasza parafia znacznie zwiększyli swoją ofiarność a także tym którzy dokonują wpłat na konta parafialne.

Ogloszenie o pielgrzymce do Sanktuarium w Oborach( patrz zalacznik)

–Ogłoszenie o Mszy żałobnej z ok. Rocznicy tzw, Rzezi wołyńskiej  w  k-le Opatrzności Bożej – (patrz załącznik )

  1. Polecajmy Bogu zmarłych: Śp. Wojciecha Kurowskiego l.81 – ojca naszego współbrata o. Sławomira, misjonarza w Meksyku – którego pogrzeb odbyl się w sobotę w Gnieźnie, Śp. Wandę  Julię Jakubowską l. 92   z ul. Kreciej,  Śp. Zbigniewa Figiela  l.83 z ul. Przyjaznej     Śp.  kapłanów i braci zakonnych, parafian i dobrodziejów, zmarłych               z naszych rodzin i wszystkich zmarłych wskutek koronawirusa. Wieczny odpoczynek

konta parafialne: Bank PKO BP: 25 1020 1462 0000 7602 0278 6804
Bank Pekao SA: 07 1240 1183 1111 0000 1290 6473
Bóg zapłać za wpłaty i ofiary