OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIĄTA NIEDZIELA Wielkanocy –19.05. 2019.

– RocznicaI Komunii Świetej

 1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.
 2. . W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.
 3. Dobiega końca czas egzaminów maturalnych. Tegorocznych maturzystów zapraszamy do dziękczynienia podczas Mszy Świętych i prośby o światło na dobre wybory dalszej drogi życiowej.
 4. W dzisiejszą niedzielę z racji kończącego się tygodnia modlitw o powołania do służby w Kościele, gościmy przedstawicieli kleryków Wyższego Seminarium Misyjnego naszego Zgromadzenia z Rektorem WSM o. Krzysztofem Ferencem CSSp. Po mszach, przez złożenie dobrowolnej ofiary do puszek, możemy wesprzeć materialnie wspólnotę naszego misyjnego Seminarium. Klerycy staną z puszkami przy wyjściu z kościoła. Otaczajmy też modlitwą kleryków i wychowawców i profesorów naszego seminarium i prośmy o nowe święte powołania dla misji Zgromadzenia i Kościoła.
 5. Uroczystość święceń kapłańskich w naszej diecezji odbędzie się w Katedrze Bydgoskiej 25 maja o godz. 10:00. Modlitewnej pamięci parafian polecamy tegorocznych kandydatów do kapłaństwa.
 6. Dziś też podczas Mszy św. o 10:30, dzieci klas IV w uroczysty sposób przeżywać będą rocznicę swojej Pierwszej Komunii świętej.
 7. Dziękujemy wszystkim tegorocznym dzieciom komunijnym i ich rodzicom za ich codzienny udział we Mszy świętej i Nabożeństwie majowym podczas tzw. „Białego Tygodnia” w swoich pięknych albach. Dziękujemy za ofiary dzieci w ramach akcji” Dzieci komunijne dzieciom misji” – 16 dzieci złożyło ofiary na kwotę 585 zł . Bóg zapłać dzieciom i rodzicom.
 8. Wszystkich parafian i wszystkie dzieci zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe z czytanką i śpiewem litanii loretańskiej bezpośrednio po Mszy świętej godz. 18:00. Zachęcamy do śpiewu litanii także w domach.
 9. W najbliższy środę tj. 22 maja na Mszę świętą (z nabożeństwem majowym) zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII. Po mszy świętej katecheza w grupach. 
 1. We wtorki od 17:00 do 18:00 Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na spotkania z modlitwą wstawienniczą i możliwością kontaktu z psychologiem bądź psychiatrą.
 2. Parafialny Zespół Caritas dyżuruje w środy w godz.  17:00 – 18:00.
 3. W czwartek o godzinie 19:00 na mitingu spotka się Grupa Trzeźwościowa JAKUB. (wcześniej okazja do udziału w Mszy św. o 18:00)
 4. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 24 V – Najświętsza Maryja Panna, Wspomożycielka Wiernych, Dzień modlitwy za Kościół w Chinach.

 

14 Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę na rzecz prac inwestycyjno – budowlanych naszej parafii w minioną drugą niedziela miesiąca: ofiary wyniosły 6242 zł.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 2. Za tydzień w niedzielę 26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Przypomnijmy sobie, że powołaniem i obowiązkiem katolika jest odpowiedzialność za kształt naszej doczesnej rzeczywistości- a taki wpływ daje nam możliwość osobistego wpływu na to, jacy kandydaci będą nas reprezentowali i kształtowali naszą przyszłość. Szczęść Boże Polsce i Europie!

 

16.Polecajmy Bogu zmarłych: Śp. Bożenę Nowak l.80, Śp. Współbraci zakonnych, parafian, dobrodziejów oraz zmarłych z naszych rodzin; Wieczny odpoczynek…

konta parafialne:

Bank PKO BP 25 1020 1462 0000 7602 0278 6804

Bank Pekao SA 071240 1183 1111 0000 1290 647