OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE       

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 23.09. 2018

 

 1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

 

 1. Trwając w radości Nawiedzenia Ikony Pani Jasnogórskiej – od minionej środy- rozpoczęliśmy w naszej parafii Nawiedzanie rodzin, którego znakiem zgodnie z wolą biskupa Jana jest wizerunek MB Pięknej Miłości. Osoby chętne przyjąć wizerunek Bydgoskiej Pani – Matki Pięknej Miłości w rodzinie, proszone są o zgłoszenie się w zakrystii. Wizerunek nawiedzający rodziny naszej parafii towarzyszy nam w dziś w modlitwie. W wybrany przez siebie dzień rodzina po wieczornej Mszy św. O 18:00 zabiera obraz do domu. Następnego dnia obraz na wieczorną Mszę św. przynosimy z powrotem do świątyni.
 2. Katecheza przedmałżeńska z nauka tańca rozpocznie się 8 X w parafii św. Maksymiliana na Osowej Górze. Szczegóły na plakacie oraz na ulotkach wyłożonych na stoliku prasowym.
 3. Spotkania organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII -w poniedziałek 24 września b.r. o godzinie 18:00

– oraz dla rodziców dzieci komunijnych z klas III we wtorek 25 września także o 18:00.

 1. Chorych i osoby w podeszłym wieku zachęcamy do korzystania             w każdą niedzielę z posługi Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.
 2. W sobotę o 9:00 na Mszę świętą a następnie na zbiórkę liturgiczną zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów i kandydatów.
 3. Parafialny Zespół CARITAS pełni swoje dyżury we wszystkie środy od 17:00 do 18:00 w salce obok Biura.
 4. Odnowa w Duchu Świętym modli się w poniedziałki podczas Mszy o 18:00 We wtorki od 17:00 – do 18:00 zaprasza na spotkania z modlitwą wstawienniczą oraz z możliwością kontaktu z psychologiem bądź psychiatrą. W pierwszy poniedziałek miesiąca Odnowa modli się o świętość kapłanów,
 5. W czwartki o 19:00 w salce obok biura parafialnego na mitingu spotka się Grupa Trzeźwościowa JAKUB. W najbliższy – ostatni czwartek września -miting będzie miał charakter spotkania otwartego Wcześniej okazja do udziału we Mszy św. w intencjach trzeźwości o 18:00.

 

 1. W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić.
 2. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy.
 • 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.

29 IX – święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał

 

 1. 12. Przy wyjściu z kościoła nabywajmy prasę katolicką: min. Przewodnik Katolicki z dodatkową książeczką z medytacjami na każdy dzień.
 2. Polecajmy Bogu zmarłych: Śp. Bolesławę Zawieruchę l. 95, Śp. Andrzeja Piocha l.74, Śp. Jerzego Rybickiego l.82, Śp. Agnieszkę Kozłowską l.35 – Śp. kapłanów i braci zakonnych, parafian i dobrodziejów oraz zmarłych z naszych rodzin; Wieczny odpoczynek….

 

konta parafialne:

Bank PKO BP 25 1020 1462 0000 7602 0278 6804

Bank Pekao SA 071240 1183 1111 0000 1290 6473

Bóg zapłać za wpłaty i ofiary.