OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXII Niedziela ZWYKŁA 11.11. 2018.

Narodowe Święto 100 -Lecia Odzyskania Niepodległości

 

 1. W dzisiejszą niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. O godzinie 10:30 odprawimy Mszę świętą w intencjach naszej umiłowanej Ojczyzny i Narodu Polskiego. Dziękujemy za udekorowanie barwami narodowymi swoich domostw i posesji.
 2. Dzisiaj katolicy w Polsce po raz 10. obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary.

Dziś druga niedziela miesiąca – ofiary składane na tacę są przeznaczone na rzecz naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary

 1. W listopadzie codziennie o godz. 17:30. modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.
 2. 4. We wtorek 13 listopada na Mszę świętą o godzinie 18:00 połączonej z katechezą zapraszamy rodziców dzieci komunijnych.

–  Także we wtorek Parafia Polskich Świętych Braci Męczenników przeżywać będzie swoje uroczystości odpustowe. Suma Odpustowa o godzinie 18:00.

 1. Zachęcamy chorych do korzystania z posługi Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.
 2. Trwa Nawiedzanie rodzin, MB Pięknej Miłości. Rodziny naszej parafii i osoby pragnące przyjąć wizerunek Bydgoskiej Pani – Miłości w swoim domu rodzinnym, proszone są o zgłoszenie się w zakrystii. W wybrany przez siebie dzień rodzina po wieczornej Mszy św. o godzinie 18:00 zabiera obraz do domu. Następnego dnia obraz na wieczorną Mszę św. przynosi z powrotem do świątyni.
 3. Próby chóru odbywają się we wtorki o g. 19.00 w sali obok biura parafialnego. Osoby, które chciałyby dołączyć do zespołu prosimy o kontakt z Panem Organistą. Dziękujemy Panu Organiście i chórowi parafialnemu (za wczorajszy) koncert patriotyczny oraz wspólne śpiewnie pieśni patriotycznych.
 4. Parafialny Zespół CARITAS pełni swoje dyżury we wszystkie środy od 17:00 do 18:00 w salce obok Biura.
 5. 9. Odnowa w Duchu Świętym we wtorki od 17:00 – do 18:00 zaprasza na spotkania z modlitwą wstawienniczą oraz z możliwością kontaktu z psychologiem bądź psychiatrą.
 6. W czwartki o 19:00 w salce obok biura parafialnego na mitingu spotyka się działająca już od 4 lat Grupa Trzeźwościowa JAKUB. Wcześniej okazja do udziału we Mszy św. w intencjach trzeźwości
 7. W sobotę o 9:00 spotykają się ministranci, lektorzy i kandydaci. Po Mszy świętej odbywa się zbiórka liturgiczna.
 8. Natomiast o 11 :00 spotyka się schola dziecięca. Dzieci chętne do śpiewania w naszej parafialnej scholi, serdecznie zapraszają: o. Adam wspólnie z p. Grzegorzem.
 9. 13. Okazja do Spowiedzi świętej codziennie kwadrans przed każdą Mszą świętą.
 10. 14. Przy wyjściu z kościoła nabywajmy prasę katolicką: min. Przewodnik Katolicki oraz listopadowy numer Misyjnych Dróg,
 11. „Zapraszamy na bydgoski Publiczny Różaniec, w intencji odnowy moralnej Narodu Polskiego oraz dzieci poczętych a nienarodzonych, który odbędzie się we wtorek 13.11.2018. o 17.00 na Placu Wolności”.
 12. Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” zaprasza na rekolekcje adwentowe pod hasłem: „Gdy czekanie na dziecko boli…” dla małżeństw starających się o potomstwo, Rekolekcje odbędą się w Przysieku k. Torunia 8-9 grudnia 2018 r. Szczegóły na plakacie i na www, gdyczekanieboli.pl.
 13. W dniach od 8 do 18 listopada w Bydgoszczy przeżywamy XXXVII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej …szczegóły w gablocie i na stronach internetowych.
 14. Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza w środę 14 listopada br. na godzinę 18:00 do auli Zespołu Szkół Katolickich przy ul, Nowodworskiej na wykład pt. Rola Nauczycieli w wychowaniu patriotycznym bydgoskiej młodzieży w II Rzeczypospolitej.
 15. Duszpasterstwo Kolejarzy zaprasza na Uroczystą Mszę sw. do kościoła NSPJ w niedzielę 25 listopada b.r. o g. 12:15.

20; Katecheza Przedmałżeńska przy Parafii Katedralnej rozpocznie się 3 XII br w poniedziałek. Zapisy na pierwszym spotkaniu -w sali parafialnej przy ul. Farnej 10.

 1. Wspólnota „Sychar” w każdą drugą niedzielę miesiąca zaprasza na spotkana wszystkie osoby przeżywające trudności i kryzysy w małżeństwie. Najbliższe spotkanie w dzisiejszą niedzielę 11.11. o 17:00 w parafii Chrystusa Króla na Błoniu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.
 • • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.
 • • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), księżna, która zostawszy wdową, wyrzekła się bogactw i przyjęła regułę trzeciego zakonu franciszkańskiego, opiekunka ubogich.

 

21.Polecajmy Bogu zmarłych: Śp. Janusza Gajewskiego Śp. Współbraci zakonnych, parafian, dobrodziejów oraz zmarłych z naszych rodzin; Wieczny odpoczynek….

konta parafialne:

Bank PKO BP 25 1020 1462 0000 7602 0278 6804

Bank Pekao SA 071240 1183 1111 0000 1290 6473