OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela WIELKIEGO POSTU 24.03. 2019.

1.Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

 1. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 9:00.
 2. W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Bliższe informacje na temat tej formy Drogi Krzyżowej na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej (www.edk.org.pl).
 3. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 17:15 – oraz po Mszy porannej o 9:00- a także Gorzkich żali w niedzielę o godz. 17:00. Podczas Gorzkich żali zbieramy ofiary na tacę na dokończenie budowy szkoły w Czadzie. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu. Prosimy grupy i wspólnoty naszej parafii o przygotowanie rozważań i animację nabożeństwa Drogi Krzyżowej: Bóg zapłać Wspólnocie Żywego Różańca za animację Drogi w miniony piątek. Natomiast w najbliższy piątek 29.03 prosimy Drogę Neokatechumenalną; 5 04. Prosimy dzieci szkolne, 12.04. kandydatów do bierzmowania; 19.04 w Wielki Piątek – Parafialny Zespół Caritas, szafarzy i kapłanów.
 4. We wtorek, 26 marca na godzinę 18:00 zapraszamy rodziców dzieci komunijnych wraz z dziećmi na katechezę i spotkanie organizacyjne.
 5. Szkolne rekolekcje wielkopostne odbędą się od 1 do 3 kwietnia br i animowane będą przez Siostry Maryi Niepokalanej z Wrocławia. W czasie trwania rekolekcji poranna Msza święta z godziny 9:00 sprawowana będzie o godzinie 8:00. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
 6. W poniedziałki i w czwartki o 19:00 w parafii odbywają się katechezy neokatechumenalne. Udział w katechezach można rozpocząć w dowolnym momencie -zapraszamy wszystkich którzy jeszcze nie wzięli udziału w katechezach.
 7. We wtorki od 17:00 do 18:00 Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na spotkania z modlitwą wstawienniczą i możliwością kontaktu z psychologiem bądź psychiatrą.
 8. Parafialny Zespół CARITAS dyżuruje w środy od 17:00 do 18:00 obok Biura. Od Środy Popielcowej, przy wyjściu z kościoła wystawiony jest kosz na trwałe artykuły spożywcze, przeznaczone na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin, osób samotnych oraz bezdomnych naszej parafii.
 9. W czwartek o 19:00 na mitingu spotyka się Grupa Trzeźwościowa JAKUB. Wcześniej, o 18:00 okazja do udziału we Mszy św. w intencjach trzeźwości.
 10. Zbiórki Liturgicznej Służby Ołtarza odbywają się w soboty o godz.9:00.
 11. Schola dziecięca ma swoje spotkanie w każdą sobotę o godz. 11:00.

Ofiary złożone na tacę w minioną niedzielę na rzecz inwestycji naszej parafii wyniosły: 4364 zł. W tym czasie zakupiliśmy i zainstalowaliśmy min. nowe gabloty, których koszt wyniósł 8,000zł. Prowadzimy prace porządkowe na terenie przykościelnym. W najbliższym czasie zamierzamy kontynuować wyściełanie (ocieplenie) siedzisk ławek w kościele. W planie mamy także korektę ogrodzenia terenu przykościelnego   co wiąże się min. z przesunięciem ogrodzenia od strony ul. Gniewkowskiej . Bóg zapłać za wsparcie i złożone ofiary.

13.Pragniemy poinformować, że z okazji rekolekcji parafialnych na rzecz wspólnoty Ojca Laurencjusza Żezickiego złożyliśmy ofiary w wysokości 4777 zł. W imieniu Ojca Laurencjusza składamy serdeczne Bóg zapłać.

 1. Załącznik SP nr 19 – przeczytać i zainteresowanych odesłać do gabloty
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Szczególnie polecamy Przewodnik Katolicki i Misyjne Drogi.

16.Wszystkim jubilatom, solenizantom składamy serdeczne życzenia.

17.Polecajmy Bogu zmarłych: w minionym tygodniu: Śp. Barbarę Wargin l. 79, Śp. Mrię Dybowską l. 88 Współbraci zakonnych, parafian, dobrodziejów oraz zmarłych z naszych rodzin; Wieczny odpoczynek…

Konta parafialne:

Bank PKO BP 25 1020 1462 0000 7602 0278 6804

Bank Pekao SA 071240 1183 1111 0000 1290 647