OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII Niedziela Zwykła – 30.06. 2019.

 

1.. Przeżywamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.

2. W pierwszy czwartek miesiąca Msza Święta dziękczynna za dar Eucharystii                 i kapłaństwa o godz. 18:00.

3.  Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy w piątek o godz. 18:00. Spowiedź św. od godz. 17:00.

4.  Sobotnia Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 9:00

5.  Z racji wakacji odwiedziny duszpasterskie chorych odbędą się dopiero we wrześniu. W naglących przypadkach prosimy o kontakt w zakrystii, w biurze parafialnym bądź telefonicznie.

 1. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z propozycjami letniego wypoczynku i rekolekcji organizowanymi przez naszą diecezję. Szczegółowe informacje i zapisy w biurze parafialnym.
 2. Także Bydgoski Klub Sportowy CHEMIK prosi poinformowanie wiernych podczas ogłoszeń duszpasterskich o akcji Wakacje z Chemikiem – otwartych i bezpłatnych treningach piłki nożnej dla dzieci do dwunastego roku życia w miesiącu lipcu. Szczegóły w gablotach i na stronie internetowej parafi w załączniku do ogłoszeń!
 3. W czasie wakacji w lipcu i sierpniu biuro parafialne czynne będzie tylko we WTOREK I CZWARTEK 15:30- 17:00. Jednocześnie informujemy, że na czas wakacji i lipcu i sierpniu Parafialny Zespół Caritas zawiesza swoje dyżury. Wznowi je 4 września br. w środę o 17:00.

W lipcu podczas urlopu Ojca Proboszcza wszystkie jego obowiązki i uprawnienia duszpasterskie przejmuje wikariusz – o. Marek Reiwer.

9.
 Bóg zapłać wszystkim parafianom za zaangażowanie w pomoc i liczny udział w Uroczystościach Odpustowych naszego kościoła –której przewodniczył były proboszcz naszej parafii o. Władysław Budziak CSSp. Dziękujemy za udział i zaangażowanie kapłanom, szafarzom nadzwyczajnym, lektorom, ministrantom                 i kandydatom, pocztom sztandarowym, (dziewczynkom sypiącym kwiaty), dzieciom komunijnym. Bóg zapłać za wszelką pomoc i zaangażowanie.

 1. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym modli się w poniedziałki podczas Mszy o 18:00 oraz posługuje modlitwą wstawienniczą we wtorki od godz. 17- 18. (możliwość skorzystania z porady psychologa lub psychiatry,)

 2. We wszystkie czwartki o 19:00 – w salce parafialnej na mitingu – spotyka się Grupa AA JAKUB.

12 Niepubliczne Przedszkole ZaSiedmioGóroGród informuje, że są jeszcze ostatnie wolne miejsca dla dzieci od 2 roku życia. Zaprasza Przedszkole przy         ul. Rozłogi 68 w Bydgoszczy.

 1. Dnia 13 lipca b.r. planowana jest pielgrzymka do sanktuarium MB Bolesnej w Oborach. Koszt 45 zł od osoby. Zapisy w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy o 18:00oraz w czwartek, piątek i sobotę po mszy o 9:00

14.Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć prasę katolicką: min. Przewodnik Katolicki i Misyjne Drogi. I inne.

 1. Solenizantów i jubilatów pierwszych dni lipca zawierzamy opiece Matki Bożej  i świętych patronów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 3 VII – św. Tomasz Apostoł, zwany Didymos, o przydomku „niewierny”, patron Indii i Portugalii,
 • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, misjonarka, założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, zasłużona             w walce z niewolnictwem w Afryce zyskała mino „Matki Afryki”.
 1. Polecajmy Bogu: Śp. kapłanów i braci zakonnych, wszystkich parafian  i dobrodziejów oraz zmarłych z naszych rodzin; Wieczny odpoczynek….

konta parafialne:

Bank PKO BP 25 1020 1462 0000 7602 0278 6804 Lub
Bank Pekao SA 07 1240 1183 1111 0000 1290 6473

 

Załacznik. ( DO GABLOTY I NA STRONĘ WWW)

Bydgoszcz, dnia 25 czerwca 2019 r.
o. Mirosław Zabrocki Proboszcz Parafii pw. Ducha Świętego ul. Glinki 40

W dniach 1-31 lipca 2019 r. na obiektach Bydgoskiego Klubu Sportowego „Chemik” przy ul. Glinki 79 odbywać́ się̨ będą̨ otwarte treningi piłki nożnej dla dzieci i młodzieży do 12. roku życia. Treningi prowadzone będą od poniedziałku do czwartku w dwóch grupach wiekowych (15:00-16:30 – dzieci 9-12 lat; 17:00-18:30 – dzieci do 8. roku życia). Zajęcia poprowadzą doświadczeni trenerzy, posiadający niezbędne kwalifikacje i licencje Polskiego Związku Piłki Nożnej. Udział dla dzieci i młodzieży jest całkowicie bezpłatny. Celem projektu „Oponeo Wakacje z Chemikiem” jest aktywizacja przez sport dzieci i młodzieży z Bydgoszczy oraz zapewnienie im możliwości aktywnego spędzenia wakacji. Tegoroczna akcja jest ósmą edycją projektu. W poprzednich brało udział 300- 350 uczestników każdego roku.

Patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Bydgoszczy oraz Polski Związek Piłki Nożnej. Informacje o „Oponeo Wakacjach z Chemikiem” pojawią się również w lokalnych mediach. Plakaty zachęcające do udziału w treningach zostały wywieszone w budynkach mieszkalnych na terenie Wyżyn i Kapuścisk oraz w sieci punktów usługowo-handlowych w całym mieście.

Dostrzegając rolę Kościoła w dotarciu do mieszkańców, zwracamy się wzorem lat ubiegłych z gorącą prośbą o poinformowanie wiernych podczas ogłoszeń duszpasterskich na niedzielnych mszach świętych o organizowanej przez nas akcji. Jak już nadmieniono, udział w treningach jest całkowicie bezpłatny i klub wraz z partnerami bierze na siebie wszystkie koszty organizacyjne i finansowe. Prosimy o wsparcie naszej akcji, która ma na celu organizację wypoczynku dzieci i młodzieży z terenu naszego osiedla.

 1. Glinki 79 • 85-861 Bydgoszcz • tel. 512-232-266 • www.chemikbydgoszcz.pl pilka.nozna@chemikbydgoszcz.pl • BANK BGŻ BNP PARIBAS 95 2030 0045 1110 0000 0276 0470 • NIP 554-031-30-82