OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE       

 15.07. 2018

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. 1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

 

 1. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa jak szkaplerz lub medalik. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

 

 1. W minioną drugą niedzielę miesiąca –przeznaczone na cele inwestycyjno – remontowe naszej parafii- ofiary na tacę wyniosły 5684 PLN.

Serdeczne Bóg zapłać za wyrozumiałość, ofiarność i wsparcie!

 

 1. – Siostra Zyta Guz Elżbietanka, misjonarka z Kazachstanu, dziękuje za wsparcie finansowe misji Elżbietanek w Kazachstanie, które wyniosło 5730 i 20 dol. Kanadyjskich. Siostra zapewnia o modlitwie i o nią prosi.

 

 1. Za tydzień, 28 lipca gościć będziemy kolejną ekipę młodych misjonarzy- Jezuicki Wolontariat Misyjny, którzy w sierpniu udają się na misje do Zambii.

(„Projekt jest pięcioletni, my jesteśmy czwartym rokiem. Jesteśmy grupą młodych ludzi z Torunia i jego okolic, którzy na cały sierpień wylatują do Zambii, do miejscowości Kasisi – jest to ośrodek jezuicki. Będziemy tam opiekować się dziećmi z sierocińca i rozbudowywać farmę, która będzie miejscem pozyskiwania żywności oraz miejscem zatrudnienia dla tamtejszych mieszkańców. Środki, które zbieramy wysyłamy na konto jezuickie do Kasisi, są one przeznaczane na sierociniec, farmę oraz inne niezbędne sprawy”).

 1. Biuro Parafialne w miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu czynne jest tylko we wtorki i czwartki od 15:30 – 17:00

Podczas wakacji okazja do Spowiedzi świętej tylko bezpośrednio przed Mszami świętymi.

 

 1. Parafialny Zespół CARITAS w lipcu i sierpniu zawiesił swoje dyżury. Wznowi dyżurowanie 5 września.
 2. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym modli się w poniedziałki podczas Mszy o 18:00 oraz posługuje modlitwą wstawienniczą we wtorki od godz. 17- 18. (możliwość skorzystania z porady psychologa lub psychiatry, w pierwszy wtorek miesiąca, w trzeci wtorek miesiąca psychiatra).

 

 1. W czwartek o 19:00 w salce obok biura parafialnego na mitingu, spotyka się Grupa Trzeźwościowa JAKUB.

 

 1. 10. Zapraszamy do wspólnego, pieszego pielgrzymowania na Jasną Górę z naszą duchacką Grupą Czerwoną. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 21 do 31 lipca. Pierwsze zapisy jutro, w poniedziałek, 16 lipca, zaraz po wieczornej Mszy Świętej sprawowanej o godz. 19.00. Ostatnie zapisy wraz ze zdaniem bagażu w piątek 20 lipca od godz. 16.30 do 19.00.

 

 1. Legion Maryi przy Parafii św. Polskich Braci Męczenników organizuje           w sobotę 28 lipca pielgrzymkę do Lichenia i Pierania. Cena pielgrzymki 40 zł. Tel. Kontaktowy :500 198 911

 

 1. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu.

Chorych i osoby w podeszłym wieku zachęcamy do korzystania w każdą niedzielę z posługi Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.

 

13.W przyszłą niedzielę z racji zbliżającego się dnia Świętego Krzysztofa – Patrona Kierowców, po Mszach świętych błogosławić będziemy nasze pojazdy, którymi poruszamy się po naszych drogach. Przy okazji błogosławienia kierowców i ich pojazdów zbierać będziemy ofiary na misje w ramach hasła: „Jeden grosz za każdy przejechany kilometr”  

 

 1. Przy wyjściu z kościoła nabywajmy prasę katolicką: min. Przewodnik Katolicki i Misyjne Drogi.

 

 1. Niech Jezus obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów całego tygodnia.

 

 1. Polecajmy Bogu zmarłych: Śp. Teresę Ołdak l.91 i Śp. Andrzeja Warzeszkiewicza l. 75. Śp. kapłanów i braci zakonnych, parafian i dobrodziejów oraz zmarłych z naszych rodzin; Wieczny odpoczynek….

 

konta parafialne:

Bank PKO BP 25 1020 1462 0000 7602 0278 6804 Bank Pekao SA 071240 1183 1111 0000 1290 6473

Bóg zapłać za wpłaty i ofiary!